سهام آسیا در مسیر پایان آشفته سال 2020 در بالاترین سطح ثبت شده – RT Business News

در روز آخر امسال سهام آسیا و اقیانوسیه بیشتر معامله شد ، زیرا گسترش واکسن امیدها را برای بهبود اقتصادی سال آینده افزایش داد. با این حال ، خوش بینی بازار همچنین دلار را به سمت پایین سوق داد.

در حالی که برخی از بازارهای منطقه برای تعطیلات از قبل بسته شده اند ، مانند بورس در کره جنوبی و ژاپن ، اکثر بازارهای سهام که روز پنجشنبه افتتاح شده بودند ، بالاتر بودند.

بیشترین دستاوردها در چین مشاهده شد ، تنها اقتصاد بزرگی که قرار است در سال جاری گسترش یابد ، با شاخص شاخص شانگهای شنژن CSI 300 تقریباً دو درصد برای رسیدن به اوج تاریخی خود افزود. سایر شاخص های مهم در چین نیز روز پنجشنبه افزایش یافت ، زیرا داده های رسمی نشان داد که فعالیت در بخش خدمات و تولید کشور در ماه جاری دوباره گسترش یافته است ، اگرچه با سرعت کمتری نسبت به ماه نوامبر.

خبر مرتبط  پیروزی در انتخابات ترامپ باعث تقویت بازار سهام ایالات متحده خواهد شد ، پیروزی Biden-Harris "فاجعه بار" خواهد بود - مارک موبیوس - RT Business News
همچنین در rt.com
جک ما نزدیک به 11 میلیارد دلار ضرر می کند چون چین در امپراتوری تجارت خود سخت گیری می کنددر همین حال ، طبق گزارش رویترز ، شاخص MSCI آسیا و اقیانوسیه – اندازه سهام آسیا و اقیانوس آرام در خارج از ژاپن – 0.1 درصد افزایش یافت و به آخرین اوج خود رسید.

معاملات در استرالیا برخلاف روند پیش رفت و شاخص All Ordinaries بیش از یک درصد ضرر کرد. این کاهش در حالی بود که دولت در میان افزایش تعداد عفونت های ویروس کرونا در برخی از مناطق کشور محدودیت های شدیدتری را ایجاد کرد.

خبر مرتبط  STOPS هند با استفاده از کشتی های چینی برای تجارت نفت - RT Business News

تجمع در منطقه همچنین می توانست ناشی از تحولات موجود در یک معامله تجاری چین و اتحادیه اروپا باشد که به منظور گسترش دسترسی به بازارهای یکدیگر است. پس از یک سال گفتگو ، دو طرف به توافق رسیدند “در اصل” چهارشنبه
همچنین در rt.com
طلا با سقوط دلار پس از امضای محرک ترامپ ، به اوج یک هفته رسیددر حالی که بازارهای سهام اکثراً پس از همه گیری ویروس کرونا به پایین آمدند و باعث وحشت در ماه مارس شد و از آن زمان به بالاترین سطح نیز رسیده است ، دلار آمریکا سال پایینی را به پایان می رساند. شاخص دلار در روز پنجشنبه 0.1 درصد افت داشت ، در حالی که برای کل سال در برابر سبد ارزهای اصلی حدود هشت درصد از دست داد.

خبر مرتبط  ذخایر طلا و ارز روسیه در یک هفته 1 میلیارد دلار افزایش می یابد - RT Business News

معاملات آتی سهام ایالات متحده قبل از آخرین جلسه معاملات سال 2020 کمی تغییر کرده است ، زیرا سرمایه گذاران منتظر اطلاعات مربوط به مطالبات اولیه بیکاری هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید