سقوط قیمت نفت موجی از ادغام بانکی در خاورمیانه را برانگیخت – RT Business News

در نتیجه کاهش تقاضا و پیامد ناشی از جنگ قیمت نفت ، بانک های خاورمیانه مجبور به ادغام می شوند و فقط برای ماندگاری در این مناطق هستند.

سقوط تاریخی قیمت نفت و همه گیر Covid-19 تولیدکنندگان عمده این کالا را در یک بحران عمیق اقتصادی قرار داده است. کاهش چشمگیر تولید اوپک + با کاهش بیشتر ورود صادرات به اقتصادهایی که به دلار نفت وابسته هستند ، اوضاع را تشدید کرده است. برخی مانند امارات متحده عربی تلاش کرده اند با دفاع از قدرت سیستم های بانکی خود چهره ای شجاع به پا کنند و ادعا کنند که می توانند مقاومت در برابر شوک از هر مقیاس.

متأسفانه ، یک شواهد در حال رشد کاملاً برعکس را نشان می دهد: موجی از ادغام بانکی در خاور میانه در حال گسترش است زیرا بخش در حالی که رشد اقتصادی در حال کند شدن است ، در حال تلاش برای ادامه فعالیت است.

معاملات حدود 440 میلیارد دلار در حال حاضر روی میز است. این یک نکته قابل توجه برای منطقه ای است که کمترین نفوذ بانکی هرجای کره زمین

جالب اینجاست که عربستان سعودی – مقصر آغاز جنگ قیمت نفت با روسیه که باعث سقوط قیمت نفت شد – در روند رو به رشد نمایان است.

ادغام غول پیکر

شماره 1 عربستان سعودی

بانک ملی بازرگانی ، بزرگترین وام دهنده دارایی های عربستان سعودی ، رتبه بندی کرده است 15.6 میلیارد دلار پیشنهاد تسویه حساب برای گروه مالی رقیب سامبا. برگه 15.6B دلاری تقریبا 30 درصد حق بیمه ارزیابی سامبا را قبل از اعلام معامله نشان می دهد ، در حالی که معامله احتمالی باعث ایجاد 210 میلیارد دلار (دارایی ها) می شود.

خبر مرتبط  Boom Bust RT سعی دارد تا چرا مایکروسافت سرویس پخش خود را خاموش کند - RT Business News

مقامات پولی عربستان سعودی ، بانک مرکزی پادشاهی پادشاهی ، برای حمایت از سیستم بانکی پرچمدار خود که سالها از رشد ضعیف وام بخش خصوصی رنج می برد ، نزدیک به 27 میلیارد دلار بسته های محرک رونمایی کرده است. بخش نفت و گاز پادشاهی 50 درصد از تولید ناخالص داخلی و 70 درصد از درآمد صادراتی را به خود اختصاص می دهد. صندوق بین المللی پول تخمین زده است عربستان سعودی فیش مالیاتی 76.1 دلار در هر بشکه استفریاد بلند از 40 دلار / دلار در سال جاری.
همچنین در rt.com
عربستان سعودی برای زنده ماندن از بحران قیمت نفت ، میلیاردها میلیارد دلار بدهی خواهد گرفتصندوق سرمایه گذاری عمومی (PIF) ، صندوق ثروت حاکمیتی عربستان سعودی ، به دنبال تکمیل چنین ادغام هایی دیگر برای رقابتی تر شدن بخش است. PIF بزرگترین سهامدار NCB و سامبا با 44 درصد و 23 درصد برش NCB و سامبا است.

شماره 2 قطر

در ماه ژوئن ، Masraf الریان رایان قطر و بانک الخلیج قطر اولیه آغاز شدند مذاکرات برای ادغام عملیات آنها. این ادغام بالقوه می تواند یک شرکت مشترک با بیش از 45 میلیارد دلار دارایی و همچنین یکی از بزرگترین بانکهای سازگار با شریعت (اسلامی) در منطقه ایجاد کند. این توافق نامه پس از توافق سال 2018 بین این کشور است بانک باروا و بانک بین المللی قطر که شاهد ادغام سه جانبه پیشنهادی با مصرف الریان بودند ، رها شدند.

قطر هفدهمین کشور بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است که روزانه 1.5 میلیون بشکه از این کالا پمپ می کند. اقتصاد این کشور به شدت متکی به نفت است و نفت و گاز طبیعی بیش از 60 درصد تولید ناخالص داخلی ، 85 درصد از درآمد صادراتی و تقریبا 70 درصد از کل درآمد دولت را تشکیل می دهد. با این وجود ، صندوق بین المللی پول قطر را به عنوان یكی از تنها 7 كشوری كه انتظار می رود مازاد بودجه را در سال مالی جاری به لطف بخاطر كاهش سرمایه های بازده سرمایه ، كاهش دهد ، به كار گرفته است.

خبر مرتبط  عربستان سعودی از قیمت های پایین نفت برای مجبور کردن آمریکا برای قطع تولید شیل استفاده می کند ، اما صدمه زدن به همه کشورها ممکن است مذاکرات را سریع کند - RT Business News

شماره 3 امارات

در ژانویه ، بانک اسلامی دبی ، بزرگترین وام دهنده اسلامی امارات متحده عربی ، تکمیل کرد معامله برای خرید رقیب کوچکتر بانک نور در یک معامله تمام سهمی اکنون شرکت ترکیبی بیش از 75 میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد. از آن زمان ، این بانک غول پیکر با رکود بیشتر سرمایه گذاران بین المللی و بالا بردن کلاهبرداری خارجی خود به 40 درصد ، دفترچه بازی رقبا را سرقت کرده است.

اگرچه امارات متحده عربی یکی از متنوع ترین اقتصادهای منطقه را دارد ، اما به استثنای دبی به نفت وابسته است. امارات متحده عربی هشتمین تولید کننده بزرگ نفت در جهان است که 3.1 میلیون بشکه در روز صادرات نفت را حدود 30 درصد تولید ناخالص داخلی تولید می کند. صندوق بین المللی پول تخمین زده است كه امارات متحده عربی برای تعادل كتاب های خود به 69.1 پوند دلار در هر میلیارد دلار است.

شماره 4 کویت

خانه دارایی کویت ادغام برنامه ریزی شده خود با بانک جهانی آهلی بحرین را تا ماه دسامبر به تعویق انداخت. خانه مالی کویت (KFH) نامه ای از بانک مرکزی کویت دریافت کرده است تا معامله ناشی از تاج را بررسی کند. این ادغام می توانست یکی از کراوات بانکی بین المللی نادر منطقه را مشخص کند و یک شرکت مشترک با دارایی 104 میلیارد دلار ایجاد کند.

خبر مرتبط  آیفون 11 اپل از این پس در هندوستان ساخته می شود ، نه چین - RT Business News

کویت عضو اوپک و نهمین تولید کننده نفت جهان با 2.9 میلیون بشکه در روز است. به گفته صندوق بین المللی پول ، نقدینگی مالی کویت با 61.1 دلار به این معنی است که این کشور یکی از بیشترین آسیب های ناشی از سقوط قیمت نفت است. صندوق ذخیره عمومی.

شماره 5 عمان

بانک عمان عمان برنامه هایی را برای دستیابی به رقیب محلی Alizz Islam پس از فروش Omnivest ، یکی از بزرگترین صندوق سرمایه گذاری عمان ، به فروش رساند و 12 درصد از سهام خود را به پایان رساند. واحد تجاری ترکیبی به یک واحد کاملاً متعلق به بانک عمان عربی با دارایی 8.4 میلیارد دلار تبدیل می شود.

عمان روزانه یک میلیون بشکه نفت خام پمپ می کند و آن را به عنوان نوزدهمین تولید کننده بزرگ جهان درست پیش از لیبی تبدیل می کند. عمان نیز مانند بیشتر کشورهای خاورمیانه برای 68 درصد تولید ناخالص داخلی و 85 درصد از درآمد دولت به منابع نفت و گاز به شدت وابسته است. پیش بینی می شود این کشور یکی از بزرگترین کسری بودجه سال مالی جاری را نزدیک به 20 درصد از تولید ناخالص داخلی ثبت کند.

توسط الکس کیمانی برای Oilprice.com