سقوط روغن Covid-19 دوران نقاهت متفاوت است ، اما بازیابی V شکل بعید است – RT Business News

از آنجا که اقتصاد جهانی به آرامی شروع به بهبودی از بحران Covid-19 می کند ، تأثیر شگرف در صنعت نفت شاهد ادامه مبارزات با افزایش بیش از حد و آسیب های دائمی خواهد بود ، به این معنی که بهبودی سریع بعید نیست.

این آخرین افت قیمت نشانگر پایان چرخه سوپر مارکت بازار نفت است که از اوایل دهه 2000 آغاز شد. برای کشورهایی که به فروش نفت متکی هستند ، این آخرین سقوط قیمت باعث بی ثباتی سیاسی بیشتر شده است.

در طول همه گیر Covid-19 ، تقاضای نفت در سطح جهان کاهش یافت. این سقوط ابتدا توسط چین آغاز شد که در ژانویه به بن بست رسید. سپس در ماه فوریه و مارس به بن بست اقتصادهای بزرگ دیگر اروپا ، آمریکا و آمریکای لاتین رسید.

سقوط تقاضای نفت در آوریل 2020 قیمت زیر صفر را به ارمغان آورد ، زیرا ذخیره کالا برای این کالا به پایان رسید و گرچه انتظار می رفت این موضوع کوتاه مدت باشد ، اما ممکن است همچنان ادامه یابد.

همچنین افزایش ورشکستگی صنعت نفت افزایش یافته است ، به طور عمده در آمریکای شمالی. تخمین زده می شود که امسال نزدیک به 400 شرکت نفت و گاز ورشکستگی اعلام کرده اند.

جنگ قیمت روسیه و عربستان سعودی

با مشاغل متوقف شده در سرتاسر جهان ، معقول شد كه همه تولیدكنندگان عمده نفت كاهش عرضه را امتحان كرده و مسئله ذخیره سازی را امتحان كنند.

قیمت جهانی نفت تا حد زیادی توسط OPEC + ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت به علاوه روسیه و چند نفر دیگر دیکته می شود ، که در کل تقریبا نیمی از نفت جهان را تولید می کند.

این کشور به یک کابوس سیاسی تبدیل شد زیرا جهان تماشای روسیه و عربستان سعودی جنگ قیمت را آغاز می کرد. در طول جلسه 6 اوت ، روسیه از توافق بر سر کاهش های اضافی پیشنهاد شده توسط تولید کنندگان اوپک خودداری کرد. به نوبه خود ، عربستان سعودی تصمیم به افزایش تولید نفت خود گرفت. در این دوره ، عربستان سعودی و روسیه در میانه شوک تقاضا ، در حال کشتار بیش از حد بودند. در ماه آوریل ، قیمت نفت منفی بود و سرمایه گذاران دارنده معاملات آتی نفت مجبور به پرداخت هزینه های قراردادهای نفتی به دلیل تکمیل ظرفیت ذخیره سازی شدند.

خبر مرتبط  دزدان دریایی نفتی دارای یک کانون مورد علاقه جدید - RT Business News
همچنین در rt.com
سقوط قیمت نفت موجی از ادغام بانکی در خاورمیانه را برانگیخته استجلسات بین اعضای اوپک + ادامه یافت و توافق برجام در ماه آوریل قرار بود که در تولید ترکیبی به مدت 9 ماه 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش یابد – از ماه مه و ژوئن – و سپس سهولت اینها به 7.7 میلیون بشکه در روز ، تا در پایان سال باقی بماند. . از ژانویه سال 2021 ، کاهش تولید به 5.8 میلیون بشکه در روز کاهش یافته و تا پایان آوریل 2022 در اثر باقی می ماند.

اوپک تلاش خود را برای مهار تولید در تلاش برای متعادل کردن عرضه انجام داده است – اما این کافی نیست.

برخی از تحلیلگران پیش بینی کرده اند که قیمت نفت باعث افزایش شدید V شکل در نیمه دوم سال 2020 خواهد شد – و این اتفاق در یک سال “عادی” اتفاق می افتد. اما با ادامه ی همه گیری Covid-19 به گسترش و تغییر شکل مجدد جهان ، این بار می تواند بسیار متفاوت باشد.

بیش از یک تصادف دیگر

از نظر تاریخی ، نفت مستعد فراز و نشیب های مکرر بوده است. طی سه دهه گذشته ، تخمین زده می شود پنج قسمت دیگر وجود داشته باشد که قیمت نفت در یک دوره هفت ماهه 30 درصد یا بیشتر کاهش داشته باشد ، همزمان با تغییرات اساسی در اقتصاد جهانی و بازارهای نفت.

براساس گزارش بانک جهانی از سال 2015 ، در اوایل دهه 1980 ، همزمان با تحریم اوپک ، قیمت نفت “کاهش سریع” را تجربه کرد. در پی بحران مالی ، سنبله ای در سال 2008 رخ داد که پس از آن سقوط ناشی از رکود اقتصادی رخ داد. سپس به رکورد بالای قیمت نفت در سال 2011 رسید. همچنین کاهش قیمت نفت در نیمه دوم سال 2014 وجود داشت ، سپس میانگین قیمت جهانی به 43.73 دلار در هر بشکه در سال 2016 رسید.

قطره های تند حداقل 30 درصد قابل توجه تلقی می شود – اما این بار ، قیمت ها از کف رفتند و 100 درصد و بیشتر از دست دادند و به زیر صفر رسیدند. و اندازه اسلایدها با شرایط فوق العاده سال 2020 پیچیده است.

خبر مرتبط  زیمبابوه با دو ده سال پس از گرفتن اراضی خشونت آمیز دوران موگابه ، قرارداد جبران خسارت را با کشاورزان سفید پوستان امضا کرد - RT Business News
همچنین در rt.com
موج دوم کاوید می تواند قیمت نفت را به “دمپایی” ارسال کندیک تغییر شدید در رفتار مصرف کننده به وجود آمده است و انتظار می رود که آن را به دنیای پس از عروق کرونوس ویروس منتقل کند. در حالی که منتظر واکسن هستیم ، سفر بین المللی هواپیمایی (یکی از بزرگترین مصرف کنندگان نفت) در حالت آماده باش قرار دارد. وادار به کار در اطراف عدم توانایی در سفر ، جهان با کار ، خرید و برقراری ارتباط از راه دور سازگار شده است. اخراج های قفل شونده باعث کاهش درآمد و قدرت خرید شده اند و به بهبودی زمان می برد.

برای شواهدی مبنی بر بازگشت مسافرت های هواپیمایی به همان سرعتی که انتظار می رود ، ما می توانیم به چین برویم ، که اولین کسی بود که توسط کوروی ویروس برخورد کرد و اکنون اولین کسی بود که سفر تجاری و هوایی را از سر گرفت. دولت چین تدریجاً اقدامات قفل خودکار را کاهش داده است ، اما با وجود این ، سفرهای هوایی به سرعت جنجال زده شده است و نشانه هایی از سرگیری این موضوع را نشان نمی دهد.

ضعف مزمن می شود

قیمت نفت خام یک عامل تعیین کننده در سلامتی کلی اقتصاد جهانی است. قیمت پایدار پایین نفت پیامدهای قابل توجهی برای رشد و تورم دارد. این آخرین افت قیمت نفت نیز بر نرخ بهره جهانی تأثیر می گذارد.

حالا ، فکر می کنید نفت ارزان تر در کوتاه مدت برای مصرف کنندگان چیز خوبی خواهد بود ، اما این طور نیست. مصرف کنندگان ممکن است از هزینه های کم بهره مند شوند ، اما این سقوط چشمگیر در قیمت نفت تأثیر شدیدی در دراز مدت خواهد داشت و سرانه های اقتصادی ایجاد می کند.

گزارش بانک جهانی تأکید می کند که تقاضای ضعیف جهانی و فشارهای حاد بر صادرکنندگان نفت ، همراه با عدم قطعیت های طولانی پس از بحران و چالش های سیاست در میان واردکنندگان بزرگ ، می تواند برخی از مزایای مورد انتظار برای اقتصاد جهانی را در کوتاه مدت محدود کند. از طرف دیگر ، برای اقتصادهای در حال توسعه واردکننده نفت ، کاهش قیمت نفت باید از رشد قوی تر ، کاهش تورم و کاهش آسیب پذیری های کلان اقتصادی حمایت کند.

خبر مرتبط  سبد دارایی ملکه انگلیس مانند هر نوع "نوع قرارداد دیگر" ، بنابراین او نمی تواند ضرر کند - Keizer Report - RT Business News
همچنین در rt.com
رسوبات آمریكا برای بهبودی از سقوط قیمت نفت می تواند سالها طول بكشداین تصادف نفتی 2020 همراه با بیماری همه گیر Covid-19 همچنین تأثیر زیادی در تولیدکنندگان نفت شیل در آمریکای شمالی داشته است که برای ادامه عملیات ، به قیمت نفت بالای 40 دلار در هر بشکه نیاز دارند.

این کاهش بهای نفت همچنین صندوق های ثروت حاکمیتی را وادار کرده است که بخشی از وجوه خود را از بازارهای مالی بیرون بکشند. به عنوان مثال ، صندوق ثروت نروژی نروژی ، که ارزش آن در حدود 1.5 تریلیون دلار است ، حدود 16 درصد در سه ماهه اول سال جاری از دست داد.

در زمان انتشار ، بنچمارک بین المللی نفت خام برنت با 42.80 دلار در هر بشکه معامله می شد. در یک جلسه اوپک به رهبری پرنس عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان و همتای روس وی الکساندر نواک ، آنها بحث کردند که آیا کاهش رکورد تولید 9.6 میلیون بشکه در روز و یا کاهش از 7.7 میلیون بشکه در روز از ماه اوت. اعضا توافق کردند که منابع نفتی را در ماه آگوست بازیابی کنند. تحقیقات اوپك نشان داد كه “موج قوی” دوم كورو ویروس می تواند منجر به كاهش تقاضای نفت در سال 2020 با 11 میلیون بشكه در روز شود.

نشست بعدی OPEC + JMMC 18 اوت برگزار می شود.

بخش نفت بعد از این سقوط قیمت آینده بسیار متفاوتی دارد – می توان انتظار بی ثبات و عدم اطمینان بیشتری را داشت. پیش بینی می شود که نوسانات در بازار نفت همچنان ادامه داشته باشد زیرا شیوع کووید 19 و کند شدن مشاغل همچنان فشارها را به قیمت نفت ادامه می دهد. نفت نشان می دهد علائم کندی برای بازگشت دوباره در کوتاه مدت است و متأسفانه هیچ رفع سریع وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید