سقوط تاریخی انرژی جهانی معادل از دست دادن کل تقاضای انرژی هند – RT Business News

به گفته آژانس بین المللی انرژی (IEA) ، بیماری همه گیر Covid-19 بزرگترین شوک برای انرژی جهانی در بیش از هفت دهه است. به گفته وی ، کاهش تقاضا در سال 2020 تأثیر بحران سال 2008 را کاهش می دهد.

در جدید خود گزارشIEA پیش بینی می کند که تقاضا شش درصد کاهش می یابد. “به طور مطلق ، این کاهش بی سابقه است – معادل از دست دادن کل تقاضای انرژی هند ، سومین مصرف کننده بزرگ انرژی در جهان ،” آن گفت.

پیش بینی می شود اقتصادهای پیشرفته با 9 درصد کاهش در ایالات متحده و 11 درصد در اتحادیه اروپا بیشترین کاهش را تجربه کنند. براساس گزارش IEA ، تأثیر بحران بر تقاضای انرژی به شدت بستگی به مدت و شدت اقدامات در مهار انتشار ویروس دارد. این نشان داد که هر ماه از خاموش ماندن در سرتاسر جهان در سطحی که در اوایل آوریل دیده می شود ، تقاضای جهانی انرژی سالانه را حدود 1.5 درصد کاهش می دهد.

خبر مرتبط  روسیه برای تقویت تجارت با ایران ، هند و قزاقستان بندر جدیدی را بنا می کند - RT Business News

وی گفت: “این یک شوک تاریخی برای کل جهان انرژی است. در میان بحرانهای بی نظیر بهداشتی و اقتصادی امروز ، کاهش تقاضا برای تقریباً همه سوختهای اساسی بویژه برای زغال سنگ ، نفت و گاز بسیار چشمگیر است. فقط تجدید پذیرها در دوره رکود غیرقابل استفاده در مصرف برق ، نگه داشته می شوند. “ گفت: مدیر اجرایی IEA فاتیح بیرول. وی گفت: “هنوز تعیین تأثیرات طولانی مدت هنوز خیلی زود است ، اما صنعت انرژی که از این بحران بیرون می آید ، تفاوت قابل ملاحظه ای با گذشته خواهد داشت.”
همچنین در rt.com
مرگ نفت آمریکاخبر مرتبط  نویسنده به ماکس کیزر گفت - بانکداران مرکزی در جنگ با طلا می بازند - RT Business News

IEA انتظار دارد تقاضای جهانی نفت رکورد 9.3 میلیون بشکه در روز (Mb / d) کمتر در سال 2020 نسبت به سال 2019 باشد. “تأثیر اقدامات مهار در 187 کشور و سرزمین تقریبا تحرک جهانی را متوقف کرده است ،” آن گفت. تخمین زده می شود میزان تقاضا در ماه آوریل 29 Mb / d کمتر از سال گذشته باشد و به آخرین سطح در سال 1995 رسیده است. برای سه ماهه دوم سال جاری ، پیش بینی می شود تقاضا 23.1 Mb / d 23 از سطح 2019 باشد. پیش بینی می شود که بهبود در نیمه دوم سال 2020 به تدریج انجام شود ، زیرا اقتصادها از مهار خارج می شوند و سطح فعالیت افزایش می یابد. “با این وجود ، انتظار نمی رود که تقاضا قبل از پایان سال به سطح قبل از بحران برسد ، پیش بینی می شود که تقاضای ماه دسامبر از سطح دسامبر 2019 2.7 Mb / d باشد.”

در این گزارش همچنین آمده است كه پس از 10 سال رشد بی وقفه ، تقاضای بنزین در مسیر كاهش 5 درصد در سال 2020 است. این بزرگترین كاهش ثبت مصرف در سال از سال پس از تقاضای گاز طبیعی در مقیاس در نیمه دوم است. قرن بیستم

خبر مرتبط  ترکیه قصد دارد در میان 10 اقتصاد بزرگ جهان باشد زیرا اردوغان سرمایه های عمده را جلب می کند - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید