سقوط بازار نفت خیلی به پایان رسیده است – RT Business News

معیارهای خام ایالات متحده وست تگزاس واسطه ای (WTI) ممکن است بعد از چند روز وحشی تا حدودی تثبیت شده باشد ، اما بازار فیزیکی برای نفت خام هنوز در حال فروپاشی است.

سهام انرژی در روز پنجشنبه افزایش چشمگیر داشتند زیرا قیمت WTI نزدیک به 30 درصد افزایش یافت و به … 17 دلار در هر بشکه رسید. رشد مجدد قیمت نفت بحران فوری را کاهش داده است ، اما قبل از روز دوشنبه ، WTI در نوجوانان فاجعه بار تلقی می شد. اکنون کاملاً منطقی به نظر می رسد. شگفت انگیز آنچه منفی WTI 37 دلار برای برداشت ها خواهد داشت.

اما واقعیت این است که صنعت جهانی نفت هنوز در معرض خطر است. محصولات تصفیه شده کاملاً بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند و پالایشگاه ها در تلاشند تا بنزین و سوخت جت را در دریا ذخیره کنند ، اما میزان تانکرها زیاد است و ذخیره سازی در حال کاهش است. بدون جای مانده ، پالایشگاه ها در حال کاهش تولید و در معرض خطر خاموش شدن هستند. پالایشگاه های بیشتری که تعطیل شده اند ، اما روند نزولی تقاضای نفت را تندتر می کند.

به گفته بلومبرگ ، بزرگترین شرکت مستقل ذخیره سازی نفت جهان ، Royal Vopak NV مستقر در روتردام ، تقریباً از ظرفیت ذخیره خارج نشده است. “برای Vopak ، ظرفیت موجود در سراسر جهان که قابل نگهداری نباشد تقریباً از بین رفته است و از آنچه در هر جای دنیا می شنوم ، ما تنها نیستیم.” جرارد پائولیدس ، CFO به بلومبرگ گفت.

خبر مرتبط  پروژه اکسون موبیل برای ساخت ترمینال LNG در پاکستان اسقاط می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
این بحران پایان نخواهد یافت و بازار نفت همانطور که می دانیم هرگز برنگشته استخفه شو بسیار سریعتر از پیش بینی شده فقط یک هفته یا دو هفته پیش نصب شده اند. اما با این بیماری که انتظار نمی رود به زودی از بین برود ، تخریب تقاضا می تواند بیش از چند ماه ادامه یابد.

وی گفت: “از آنجا که محدودیت های سفر جهانی تا حد زیادی در ماه مه سال 2020 به کار خود ادامه خواهد داد ، تقاضای بنزین همچنان به طور قابل ملاحظه ای فرو می رود. همه در حال حاضر در زنجیره تامین در حال حاضر چکش می شوند ، اما پالایشگاه ها و معامله گران در معرض بنزین رنج می برند ، “ تحلیلگر ارشد بازار نفت Rystad Energy در بیانیه ای گفت.

ریستاد می گوید که به طور متوسط ​​پالایشگاه های ایالات متحده به ازای هر بشکه بنزین فرآوری شده در مارس و آوریل 3 دلار از دست می دهند. وی گفت: “از آنجا که بازار نهایی بنزین فقط کاهش یافته است ، پالایشگاه ها با مسئله قریب الوقوع سرریز ذخیره بنزین روبرو هستند. اگر پالایشگاه ها فعالیت خود را در سطح مارس 2020 ادامه دهند ، این امر باعث می شود که گازوئیل به ظرفیت کامل به محض اواسط ماه مه برسد. “ Tchen گفت. “در عوض ، پالایشگاه ها در حال تلاش برای جلوگیری از برخورد به دیواره ذخیره بنزین ، عملیات برگشتی را انجام می دهند.”

درد مالی برای تولیدکنندگان نفت شدید خواهد بود. به گزارش رویترز ، تقریبا نیمی از 60 شرکت نفتی مستقل ایالات متحده احتمالاً باید راهی برای تأمین نقدینگی بیشتر پیدا کنند. وی گفت: “بچه های بازسازی بسیار شلوغ هستند. من فکر نمی کنم آنها فقط امسال مشغول کار باشند – فکر می کنم این یک روند چند ساله است ، ” جیمز وست در بانک سرمایه گذاری Evercore ISI روز چهارشنبه به سرمایه گذاران گفت.

خبر مرتبط  ایالات متحده بهتر است قبل از ممنوعیت واردات از چین ، به مسئله "کار برده" خود نگاه کند
همچنین در rt.com
گفتگوی سخت ترامپ درباره ایران – قیمت نفت را افزایش می دهد – اما مسائل مربوط به تقاضا و ذخیره سازی همچنان ادامه داردمجتمع شیل ایالات متحده از بدو تأسیس تاکنون بسیار سودآور نبوده است. اما ممکن است تلفات عرضه در سراسر جهان حتی پس از ماه های آوریل و ماه مه ادامه داشته باشد. “تخصیص بیش از حد سرمایه و تکه تکه شدن در یک منطقه جغرافیایی حاوی بازده ضعیف را ایجاد می کند ، و ما نمونه هایی را برای کانادا ، استرالیا و ایالات متحده در طی یک دهه گذشته ارائه می دهیم.” تحلیلگران گلدمن ساکس روز سه شنبه گفتند. تصور اینکه سرمایه به زودی به بخش غیرقابل سود بازگردد ، دشوار است.

خبر مرتبط  ترامپ حرارت پکن را در مورد ممنوعیت Alipay و هفت برنامه چینی دیگر افزایش می دهد - RT Business News

روز پنجشنبه ، Equinor نروژ اولین شرکت بزرگ نفتی شد که سود سهام خود را با دو سوم کاهش داد و به 0.09 دلار در هر سهم رسید. مجموعه فرانسوی فرانسه تصمیم دارد روز جمعه تصمیم خود را به روز کند. بزرگان نفت آمریکا امری سرسختانه تر از لمس سود سهام را منتقل کرده اند ، اما ما وقتی که شورون و ExxonMobil درآمد سه ماهه اول را در اول ماه مه اعلام می کنند اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.

رئیس آژانس بین المللی انرژی ، فاتح بیرول ، روز چهارشنبه پیشنهاد کرد که اوپک + ممکن است عمیق تر شود. “مهم است که آنها در اسرع وقت برش دهند و کاهش های بعدی را در نظر بگیرند.” بیرول در تلویزیون بلومبرگ گفت.

این بیانیه بسیار غنی است ، با توجه به اینکه اوپک + تصمیم گرفت برای کاهش داوطلبانه اقدام کند. “قطع” هایی که کشورهای گروه 20 موافقت کردند که واقعاً کاهش نیافته به این معنی که توسط دولت ها اجباری شود.

اما مهم نیست از بالا به پایین یا نه ، کاهش تولید در سراسر جهان یک شرط مطمئن است. این فقط مسئله است که چقدر عمیق و با چه سرعت تحقق می یابند.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com

پاسخی بگذارید