سطح بدهی هند در میان انقباض اقتصادی رکورددار از 90٪ تولید ناخالص داخلی عبور کند – S&P – RT Business News

علیرغم حفظ رتبه اعتباری هند در پایین ترین سطح سرمایه گذاری ، آژانس رتبه بندی S&P Global هشدار داد که اقتصاد آسیا در سال 2021 پس از بحران ویروس کرونا با افزایش کسری و سطح بدهی روبرو خواهد شد.

S&P در پیش بینی خود که در اوایل هفته جاری منتشر شد ، اظهار داشت كه انتظار دارد نسبت بدهی هند به تولید ناخالص داخلی (سطح بدهی در مقایسه با تولید ناخالص داخلی) بیش از 17 درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد ، قبل از اینكه در سال مالی 90 مارس 2021 به 90.6 درصد برسد. چشم انداز مشابه برآورد دو شرکت مهم دیگر برای رتبه بندی است ، به طوری که فیچ بدهی دولت عمومی را به 84.5 درصد از تولید ناخالص داخلی افزایش می دهد و مودی آن را 90.1 درصد اعلام می کند.

خبر مرتبط  با پایان یافتن فصل رانندگی ، تقاضای بنزین در ایالات متحده در حال خراب شدن است - RT Business News
همچنین در rt.com
مشاور اقتصادی پیشین کاخ سفید می گوید ، معامله تجاری بین ایالات متحده و هند در 4 سال آینده بعید استدر حالی که S&P می گوید همه گیری اقتصادی منجر به رکورد 9 درصدی رکود در اقتصاد هند خواهد شد ، اما تاکنون تغییری در رتبه بندی بلند مدت حاکمیت این کشور ایجاد نکرده و آن را در BBB- نگه داشته است.

علیرغم اینکه آژانس پیش از این هشدار داده بود که برای برخی از اقتصادهای آسیایی دشوار است که از این بحران نجات پیدا کنند ، تحلیلگران بر این باورند که هند می تواند در سال مالی 22 بازگشت کند. طبق پیش بینی های S&P ، اقتصاد هند می تواند در سال مالی آینده 10 درصد به دلیل تأثیر پایه کاهش شدید در 2020-2021 توسعه یابد.

خبر مرتبط  بعد از اینکه روسیه محدودیت های coronavirus را کاهش داد ، تقریبا 1.5 میلیون گردشگر گله می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
خاموش شدن ویروس کرونا ویروس تقریباً یک چهارم اقتصاد هند را از بین می برد و بدترین انقباض تاکنون را تجربه کرده است“ما انتظار داریم فعالیت اقتصادی هند در سال 2022 عادی شود و در نتیجه تولید ناخالص داخلی واقعی حدود 10٪ باشد” این گزارش اضافه کرد که یک اقدام محرک اضافی به جلوگیری از رکود شدیدتر کمک خواهد کرد.

9 درصد انقباض پیش بینی شده توسط S&P کمتر از سایر پیش بینی ها چشمگیر است ، بیشتر آنها انتظار دارند اقتصاد هند در سال مالی 21 دو رقمی شود زیرا تولید ناخالص داخلی آن از آوریل تا ژوئن با رکورد 23.9 درصد کاهش یابد. اتاق فکر مستقر در دهلی نو ، شورای ملی تحقیقات اقتصادی کاربردی (NCAER) ، اخیراً هشدار داده است که ممکن است اقتصاد کشور در سال مالی 12.6 کاهش یابد. مودی پیش بینی کرد که رشد اقتصادی هند 11.5 درصد کاهش داشته باشد ، در حالی که Fitch کمی پیش بینی می کند و سقوط 10.5 درصدی را پیش بینی می کند.

خبر مرتبط  بدترین تأثیر coronavirus در اقتصاد روسیه بیش از پیش - پوتین - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید