سرمایه گذار جیم راجرز می گوید قرن سلطنت USD در حال پایان است – RT Business News

جیم راجرز ، سرمایه گذار برجسته آمریکایی ، پس از گزارش برنامه های چین برای انداختن بخش بزرگی از بدهی های خود در آمریکا ، به RT گفت: دلار در آستانه از دست دادن وضعیت خود به عنوان ارز اصلی ذخیره جهان است.

با بدهی ملی بیش از 26.5 تریلیون دلار ، “ایالات متحده اکنون بزرگترین کشور بدهکار در تاریخ جهان است ، و هر روز بالاتر و بالاتر می شود ،” راجرز گفت ، افزود که این امر ضرر پول این کشور را خواهد گرفت.

“به طور سنتی ، دلار آمریکا صدا ترین ارز در جهان بوده است. اما سنت تغییر می کند “ وی با اشاره به سرنوشت پوند انگلیس و گلدان هلندی ، که در قرن های گذشته معتبرترین ارزها محسوب می شدند ، اشاره کرد.

من یک آمریکایی هستم ، بنابراین گفتن آن را واقعاً دوست ندارم ، اما می ترسم دلار آمریکا در حدود قرن خود باشد که تسلط یابد و چیز دیگری جایگزین آن شود.
همچنین در rt.com
خداحافظ ، یورو! کارشناس برجسته روسی می گوید ، همانطور که دلار را در تجارت کنار می گذارند ، روسیه و چین می توانند “اتحاد مالی” ایجاد کنندخبر مرتبط  پرونده های غول کرایه اتومبیل و پیشگامان هرتز برای محافظت در برابر ورشکستگی به عنوان Covid-19 تجارت را خشک می کند - اخبار تجاری RT

بعد از آشفتگی کنونی در آمریکا ناشی از اعتراضات زندگی سیاهها و پایان انتخابات ، دلار هنوز ممکن است قدرت خود را نشان دهد ، “اما این احتمالاً آخرین ضربه آن خواهد بود” راجرز گفت.

اظهارات این سرمایه گذار باتجربه در پی گزارشی در روزنامه دولتی چین “گلوبال تایمز” است که در آن کارشناسان ارشد محلی گفتند که پکن احتمالاً میزان بدهی ایالات متحده خود را 20 درصد – از 1 تریلیون دلار به 800 میلیارد دلار – در میان تنش های کنونی با واشنگتن. چین حتی ممکن است تا آنجا پیش رود “همه اوراق قرضه آمریکایی خود را در یک مورد شدید مانند درگیری نظامی بفروشد” هشدار داد.

اگر پکن واقعاً تصمیم دارد یک پنجم از بدهی های آمریکایی خود را کنار بگذارد ، “این فشار بر نرخ بهره در ایالات متحده فشار خواهد آورد” راجرز معتقد است.

“نرخ بهره در ایالات متحده باید افزایش یابد ،” از نظر چین ، “این یک حرکت هوشمند اقتصادی و سرمایه گذاری است ، و همچنین هر کاری که آنها از نظر سیاسی انجام می دهند ،” سرمایه گذار که بنیانگذار صندوق کوانتوم و مدیریت صندوق سوروس بود ، گفت.

خبر مرتبط  بازار سهام پس از انتخابات "بطور خاص وحشیانه" خواهد بود و طلا آخرین پناهگاه امن است - پیتر شیف - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
یوان چین برای تبدیل شدن به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان در پشت دلار و یورو – مورگان استنلیهمچنین به مقامات چینی در تقویت یوان کمک خواهد کرد. “اگر آنها بدهی آمریکا را بفروشند ، دلار می فروشند ، بنابراین ارز آنها بالاتر می رود” راجرز خاطرنشان کرد ، که قبلاً برای چندین هفته اتفاق افتاده است.

مانند برخی دیگر از کشورها ، چین ممکن است بخاطر تلاطم فعلی در آمریکا و سیاستهای سختگیرانه دولت ترامپ ، مایل به خلاصی از بدهی های خود در آمریکا باشد.

اگر واشنگتن از شما عصبانی شود ، شما را مجازات می کند. این به همه آسیب می رساند. بنابراین ، چینی ها ، روس ها ، هندی ها ، برزیلی ها و سایر کشورها در جستجوی ارز رقابتی جایگزین دلار آمریکا هستند.

برنامه هایی که احتمالاً در پکن ، دومین دارنده بدهی آمریکایی جهان در حال انجام است ، “برای ایالات متحده خوب نیست” اما از نظر راجرز احتمال دارد واشنگتن این تهدید را به اندازه کافی جدی نگیرد.

خبر مرتبط  صادرات نفت ونزوئلا در شرایطی که تحریم های ایالات متحده کاهش یافته است به پایین ترین نرخ 77 سال رسیده است - RT Business News

“می دانید ، ترامپ فکر می کند که او از همه در دنیا باهوش تر است ، بنابراین آنها احتمالاً هر کاری را که می خواهند انجام می دهند و فکر می کنند ،” نگران نباشید – ما واشنگتن هستیم و می توانیم از آن مراقبت کنیم. “

طبق پیش بینی جدید مورگان استنلی ، فشار پکن برای استفاده بیشتر از یوان در سطح بین المللی ممکن است آن را به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان طی یک دهه تبدیل کند و تا سال 2030 به پنج تا 10 درصد دارایی ذخیره برسد.
همچنین در rt.com
600 میلیارد دلار: با وجود بحران Covid-19 و افت قیمت نفت ، ذخایر ارزی و طلای روسیه به بالاترین حد خود رسیده استفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!