سرمایه گذاری های نفت در حال کم شدن است با کاهش تقاضای نفت خام – RT Business News

کمبود سرمایه گذاری کلیدی ناشی از COVID-19 می تواند برای کل صنعت برای سالهای آینده دردسر ایجاد کند.

سی و پنج درصد: به گفته آژانس بین المللی انرژی ، این اندازه کاهش هزینه های شرکت های نفت و گاز در سال جاری در پاسخ به عواقب ویروس کرونا است. و این فقط کسری هزینه در خرید بالادست نفت و گاز است. براساس IEA ، که در اوایل ماه جاری به روزرسانی گزارش سرمایه گذاری انرژی جهانی خود را منتشر کرد ، این فقط بخشی از روند گسترده کاهش سرمایه گذاری در صنعت انرژی است ، که اولین بار در اواخر بهار منتشر شد. در آن زمان ، برخی تصور می کردند که ما شاهد بدترین وضعیت همه گیر هستیم. آنها ظاهراً اشتباه می کردند.
همچنین در rt.com
به دلیل ترس از بسته شدن جدید ویروس کرونا در تقاضا ، قیمت های نفت به 4 ماه پایین رسیدتقاضا برای نفت قطعاً در بعضی از نقاط جهان ، به ویژه در آسیا ، جایی که دولت ها نسبت به همتایان خود در اروپا و آمریکای شمالی و جنوبی در مهار انتشار ویروس کرونا موفق تر بوده اند ، بهبود یافته است. اما حتی در چین – عامل محرک بازیابی تقاضای نفت در جهان – روند بازگشتی در حال کند شدن است. از این گذشته ، اگرچه تقاضای داخلی آن در حال بهبود است ، اما اگر تقاضای منطقه ای و جهانی متوقف شود ، این امر بر چین نیز تأثیر منفی خواهد گذاشت.

طبق آژانس بین المللی انرژی ، تاثیری که همه گیر همه گیر می گذارد بر روی سرمایه گذاری در صنعت نفت برای سالهای آتی نیز احساس می شود. این تعجب آور نیست: آژانس کاهش 45 درصدی سرمایه گذاری شرکت های نفتی شیل ایالات متحده در سال جاری را همراه با جهش 50 درصدی هزینه های تأمین مالی اعلام کرد. ممکن است تعداد سکوهای حفاری فعال در ایالات متحده در حال افزایش باشد ، که این آغاز بهبود را نشان می دهد ، اما در کل از هفته گذشته 564 دکل در سال پایین بود ، بنابراین بهبودی مدتی طول می کشد.

در همین حال ، به روزرسانی سهام سوخت از سازمان اطلاعات انرژی سیگنال های متفاوتی را ارائه می دهد: به عنوان مثال ، هفته گذشته ، افت عمده ای در ذخایر سوخت تقطیر مشاهده شد ، که باید خوبی باشد که نشان می دهد تقاضا برای تقطیرها در حال بهبود است. مسئله این است که به احتمال زیاد این بهبود به جای یک روند یک اتفاق موقتی است. سفرهای هوایی هنوز بسیار محدود شده و احتمال تغییر در وضعیت موجود بسیار اندک است.

خبر مرتبط  بازارهای جهانی پس از مثبت شدن تست ترامپ برای Covid-19 - RT Business News سقوط می کنند

عدم قطعیت: این کلمه کلیدی نه تنها صنعت نفت بلکه برای سایر افرادی است که تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته اند تا حدی جدی که باعث تغییر در مدل های تجاری می شود. شرکتهای بزرگ روغن بزرگ اروپا با فشار به سمت انرژی های تجدیدپذیر این کار را انجام می دهند و قصد دارند سهم عمده کار خود را در درآمد کلی کاهش دهند. بزرگسالان ایالات متحده به روغن چسبیده اند و ممکن است دلیل خوبی برای این کار داشته باشند.

دولت و فعالین زیادی در مورد بهبودی سبز از بحران همه گیر صحبت کرده اند. اما بیماری همه گیر همچنان بیداد می کند و نه تنها فروکش نمی کند بلکه در حال جمع آوری نیرو است. این بدان معنی است که پول بیشتری برای اقدامات محرک مورد نیاز است. این ، به نوبه خود ، به معنای هزینه کمتری برای صرف انرژی های تجدیدپذیر خواهد بود ، زیرا با وجود کاهش هزینه های خورشیدی و بادی ، حمایت مالی و نظارتی از سوی دولت ها برای افزایش استقرار آنها ضروری است.

خبر مرتبط  اسرائیل امسال به منطقه آزاد تجاری به رهبری روسیه می پیوندد - RT Business News
همچنین در rt.com
بانک مرکزی روسیه موج همه گیر دیگری و قیمت نفت 25 دلار را رد نمی کندآینده همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد که تا احتمال بازگشت سرمایه های نفتی گسترش می یابد. به گفته برخی ، مانند BP ، ما در حال حاضر از اوج تقاضای نفت گذشته ایم ، بنابراین این به معنای سرمایه گذاری کمتر در رشد تولید روغن در سطح جهانی است. دیگران ، مانند تولیدکنندگان اوپک ، امیدوارند که دیر یا زود اوضاع به حالت عادی برگردد و اشتیاق جهانی برای نفت بیشتر حداقل تا چند سال دیگر قبل از فلات ، رشد کند. و با این حال حتی اوپک نیز خود را برای بدترین حالت آماده می کند.

کارتل گسترده OPEC + در پاسخ به آخرین روند عفونت های Covid-19 در نظر دارد تاخیر در کاهش بعدی کاهش تولید روغن از ژانویه 2021 تا آوریل را تأیید کند. با این حال یک چیز نسبتاً روشن به نظر می رسد. هرچه افزایش موج آلودگی های جدید ادامه یابد ، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا صنعت در مسیر بهبود و رشد قرار گیرد.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com