سرمایه گذاری های ایالات متحده و چین به پایین ترین سطح نزدیک به یک دهه اخیر سقوط می کند – RT Business News

گزارش جدید گروه Rhodium نشان می دهد که سرمایه گذاری بین ایالات متحده و چین در نیمه اول سال به 10.9 میلیارد دلار رسیده است ، از 26 میلیارد دلار در اوج سال 2016.

طبق تحقیقاتی که همراه با کمیته ملی غیر انتفاعی روابط ایالات متحده و چین انجام شد ، یک خرید تنها سهم شیر از 4.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم شرکت های چینی در آمریکا بود. این زمانی است که غول فناوری Tencent در مارس 3.4 میلیارد دلار برای سهام اقلیت در Universal Music Group پرداخت کرد.

نویسندگان این گزارش خاطر نشان کردند که این سقوط به دلیل سیاست های محدود کننده فزاینده ای بود که دولت ترامپ در مورد سرمایه گذاری چین بویژه در صنعت فناوری اتخاذ کرد.

خبر مرتبط  تحولات واکسن Covid-19 باعث کاهش دلار آمریکا می شود - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
شرکت های آمریکایی قصد دارند علی رغم تهدید ترامپ برای “جدا کردن” تجارت ، در چین بمانندآمارها نشان می دهد که سرمایه گذاری مستقیم شرکت های آمریکایی در چین نیز طی شش ماه نخست امسال به 4.1 میلیارد دلار کاهش یافته است. سرمایه گذاری خطرپذیر ایالات متحده در چین نیز در میان کاهش سرعت بیشتر معاملات فناوری و نتیجه همه گیر ، به طور قابل توجهی به 1.3 میلیارد دلار سقوط کرد.

با وجود همه اینها و اهداف ترامپ برای “جدا کردن” دو کشور از نظر اقتصادی ، شرکت های آمریکایی و چینی همچنان به بازارهای یکدیگر متعهد هستند.

خبر مرتبط  فرانسه از Airbus خواست تا هرچه کمتر کارگرانی را که ممکن است 15000 کارگر کاهش داشته باشد از آتش بکشد - RT Business News

طبق یک نظرسنجی سالانه که هفته گذشته توسط اتاق عمومی بازرگانی چین منتشر شد ، حدود 90 درصد از بیش از 1000 مدیر چینی فعال در ایالات متحده اظهار داشتند که انتظار دارند سرمایه گذاری های آنها در آمریکا یا همان سال باقی بماند یا رشد کند .
همچنین در rt.com
چرا تلاش های ایالات متحده برای آسیب رساندن به شرکت های فن آوری چینی یک پیشنهاد “ضرر از دست دادن” است – بوم بوست RT تحقیق می کندخبر مرتبط  چین بازار خود را برای عرضه کنندگان گوشت روسی بیشتر باز می کند - اخبار تجاری RT

به همین ترتیب ، فقط چهار درصد از حدود 1400 شركت آمریكایی در چین اظهار داشتند كه قصد دارند هر تولیدی را به خارج از كشور منتقل كنند.

اکثر شرکتهای آمریکایی “برای چین در چین هستند” به نقل از South China Morning Post ، جیک پارکر از شورای تجارت ایالات متحده و چین گفت. “آنها برای دسترسی به مصرف کنندگان داخلی چینی در آنجا هستند. آنها واقعاً از بستر صادراتی چین به ایالات متحده استفاده نمی کنند. “

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید