سرمایه گذاران علی رغم تهدید به تحریم ، همچنان پول خود را در اوراق قرضه دولتی روسیه قرار می دهند – RT Business News

سهم روسیه از شاخص GBI-EM JPMorgan ، اصلی ترین معیار جهانی برای اوراق قرضه ارزی محلی در حال ظهور ، به 8.3 درصد افزایش یافته است ، در حالی که دو سال پیش حدود هفت درصد بود و در سال 2007 فقط 1.5 درصد بود ، اطلاعات جدید نشان می دهد.

تحلیلگران می گویند بیش از نیم تریلیون دلار ذخایر کشور ، یک بانک مرکزی صالح و سیاست های مالی محافظه کارانه روسیه را به یکی از قوی ترین بازارها تبدیل کرده است ، ضد گلوله برای همه ، اما به جز بدترین تحریم ها. آنها به رویترز گفتند که تهدیدهای جدید تحریم ها جذابیت نرخ بهره واقعی “واقعی” دو درصد (نرخ منهای تورم) و یکی از قوی ترین ترازنامه های عمومی در جهان را خدشه دار نمی کند.

خبر مرتبط  عربستان سعودی بازار خود را برای صادرات بیشتر روسیه باز می کند - RT Business News

“آنچه ما می دانیم این است که طی شش سال گذشته از وقایع اوکراین ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به طور مستمر تحریم ها را اعمال می کنند” دانیل مورنو ، رئیس بدهی بازار نوظهور Mirabaud ، افزود: س Theال این است که آیا این تحریم ها تأثیر مطلوبی دارند (برای غرب)؟ من فکر می کنم جواب قطعی “نه” است. “

صحبت های مربوط به کنار گذاشتن خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 توسط اتحادیه اروپا ، همراه با کاهش قیمت نفت و انتخابات پیش رو در آمریکا ، طی چند هفته گذشته پنج تا دوازده درصد از بازارهای روبل روسیه ، اوراق قرضه دولتی و سهام عدالت را از دست داده است.

خبر مرتبط  علیرغم کاهش تاریخی تولید ، بازار نفت قبل از ماه ژوئن شاهد بهبودی نخواهد بود - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد روسیه در حال بهبود از تأثیر همه گیر – پوتینبا این وجود ، داده های JP Morgan نشان داد که مشتریان آن بیش از هر زمان حداقل در شش سال گذشته در اوراق قرضه روسیه که در جریان رویدادهای جاری قرار دارند ، سرمایه گذاری کرده اند.

نرخ بهره “واقعی” بالا ، همراه با سایر اصول بنیادین روسیه ، به جذب سرمایه گذاران کمک کرده است ، زیرا خارجی ها قبل از شیوع Covid-19 دارای 35 درصد رکورد بازار اوراق قرضه OFZ با ارزش روبل هستند.

خبر مرتبط  اقتصاد جهانی در سال جاری بیش از 5 درصد کاهش خواهد یافت - RT Business News

با توجه به ذخایر عظیم نفت و گاز ، انتظار می رود که نسبت بدهی روسیه به تولید ناخالص داخلی در سال جاری فقط 20 درصد باشد – کمتر از یک پنجم ایالات متحده ، انگلیس یا فرانسه و کمتر از یک سوم چین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید