سرمایه گذاران روسی ارزهای رمزپایه را به طلا ترجیح می دهند – شورای جهانی طلا – اخبار تجاری RT

گرچه طلا بهشتی امن محسوب می شود ، اما در حال حاضر یک سرمایه گذاری اصلی در میان روس ها نیست ، که پول آنها بیشتر به گزینه های دیگر از جمله ارزهای رمزپایه می رود.

بر اساس تحقیقات شورای جهانی طلا (WGC) ، کمتر از یک پنجم سرمایه گذاران روسی یا فقط 16 درصد صاحب طلا و سکه هستند ، اما اکثر آنها نسبت به ایده سرمایه گذاری در فلز زرد مثبت هستند. نتایج این مطالعه که سال گذشته انجام شد و براساس مصاحبه با بیش از 2000 سرمایه گذار انجام شده است ، در اوایل هفته جاری منتشر شد.
همچنین در rt.com
بانک های روسی در میان همه گیر COVID ، ذخایر طلا را به بالاترین سطح تاریخی افزایش می دهنداین نظرسنجی نشان داد که حساب های پس انداز بیشترین انتخاب را برای سرمایه گذاری در روسیه دارند ، بیشتر به دلیل دسترسی به آنها. ارز خارجی دومین سرمایه گذاری مطلوب است ، 78 درصد از پاسخ دهندگان پس انداز خود را با دلار آمریکا نگه داشته و 56 درصد نیز یورو را انتخاب کرده اند. املاک و مستغلات سه گزینه اصلی را گردآوری کرده و پس از آن بیمه عمر قرار دارد.

خبر مرتبط  بازار سهام سهام حباب گسترده ای را که متعلق به فدرال رزرو است ، می گوید: Boom Bust RT - News Business News

ارزهای رمزنگاری شده که به عقیده برخی سرمایه گذاری با ریسک بالا هستند ، در بین سرمایه گذاران روس محبوبیت پیدا می کنند. آنها با بهره مندی از یک سرمایه گذاری قابل دسترسی ، به ویژه به صورت آنلاین ، در پرتفوی سرمایه گذاران بالاتر از طلا قرار گرفتند.

ادامه مطلب

تحلیلگران WGC می گویند ، طلا در روسیه بیشتر تجربی و کمتر معمول است. با این حال ، سرمایه گذاران از رد این موضوع بسیار دور هستند ، زیرا 57 درصد از نظرسنجی ها اظهار داشتند که فکر می کنند چنین کاری را انجام دهند ، با وجود اینکه قبلا هرگز روی طلا سرمایه گذاری نکرده اند. در حالی که بیشتر پاسخ دهندگان فکر می کنند شمش هرگز ارزش خود را از دست نخواهد داد و دو سوم آن را به عنوان یک محافظ در برابر نوسانات ارزی و تورم تصور می کنند ، حدود 20 درصد آنها گفتند که این فلز را نخرند.

خبر مرتبط  حدود 2 بیلیون نفر ممکن است به دلیل بیماری همه گیر در دو ماه آینده شغل خود را از دست بدهند - RT Business News

WGC یافت ، عامل اصلی متوقف کردن شرط بندی بیشتر روس ها در مورد طلا این است که روسیه بالاترین نرخ مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) را که از میله های شمش طلا گرفته می شود ، دارد. کمبود دانش لازم در مورد نحوه سرمایه گذاری در طلا و ترس از فروش محصولات طلای تقلبی یا تقلبی ، از دیگر موانع اصلی تقاضای این فلز گرانبها در بازار روسیه است.

خبر مرتبط  استرالیایی ها می توانند در طول همه گیری بدون قطعه گذرنامه یا چمدان مورد نیاز ، به قطب جنوب مراجعه کنند - RT Business News

WGC معتقد است که ممکن است با گذشت زمان بهبود یابد. وی امیدوار است که دولت روسیه قانونی را برای حذف مالیات بر ارزش افزوده از میله های شمش و در نهایت تقاضا افزایش دهد. با این حال ، در ژانویه سال جاری چنین پیشنهادی توسط قانونگذاران مسدود شد.

“به شرطی که به این مناطق پرداخته شود ، سرمایه گذاری طلا در روسیه می تواند به یک بازار سالم تبدیل شود و از نگرشهای اساسی مثبت نسبت به طلا و نقشی که می تواند در کمک به سرمایه گذاران در رسیدن به اهداف خود داشته باشد ، بهره می گیرد.” WGC نتیجه گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید