سرمایه گذاران خارجی در سال 2020 به بازار سهام چین سیل زدند و هر ماه حدود 1.5 میلیون حساب جدید به آن اضافه کردند – RT Business News

تعداد سرمایه گذاران جدید در بازار سهام سرزمین اصلی چین در سال گذشته 18.02 میلیون نفر افزایش یافته و به 177.77 میلیون نفر رسیده است. برخی از سهام چین بهترین عملکرد را در جهان داشتند.

داده های این سازمان که معاملات بورس های سهام شانگهای و شنژن را انجام می دهد ، نشان داد که ماهانه حدود 1.5 میلیون حساب جدید به آن افزوده شده است. فقط در ماه دسامبر ، بازار سهام سرزمین اصلی 1.62 میلیون سرمایه گذار جدید را ثبت کرد – دو برابر 809،300 گزارش شده در یک سال پیش.

خبر مرتبط  داو در میان ترس از موج دوم بالقوه Covid-19 با افت 600 امتیاز - RT Business News

افزایش علاقه در حالی بود که مردم در سراسر جهان به دلیل قفل شدن کوید در خانه گیر کرده بودند ، به معاملات سهام روی آوردند.

م Shenلفه شنژن چین 38.7 درصد رشد کرد و شاخص CSI 300 ، که 300 سهام برتر در بورس های شانگهای و شنژن را ردیابی می کند ، در سال 2020 27.2 درصد رشد کرد. برای مقایسه ، شاخص S&P 500 ، که عملکرد سهام 500 شرکت بزرگ را اندازه گیری می کند ، در بورس های سهام ایالات متحده ، 16.26 درصد رشد داشته است.
همچنین در rt.com
شرکت های چینی در سال جاری تقریباً 12 میلیارد دلار از طریق IPO در مبادلات ایالات متحده جمع آوری کردندخبر مرتبط  گرگ از وال استریت جوردن بلفورت می گوید ، Robinhood پس از رسوائی GameStop "نان تست" است - RT Business News

به گفته ارنست و یانگ ، سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ سال گذشته 40 درصد از عرضه های اولیه جهانی را به خود اختصاص داده اند. بر اساس این گزارش ، بورس اوراق بهادار شانگهای با 233 عرضه اولیه سهام در رتبه اول جهان قرار دارد.

سرمایه گذاران همچنین مشتاق خرید سهام در هنگ کنگ بودند ، جایی که بسیاری از بزرگترین و محبوب ترین شرکت های چین مانند Tencent در آن لیست شده اند. بازارهای چین در سال جاری همچنان شاهد رشد شدید بودند ، در حالی که کامپوزیت شانگهای روز پنجشنبه به بالاترین سطح 5 ساله رسید.

خبر مرتبط  سقوط تاریخی انرژی جهانی معادل از دست دادن کل تقاضای انرژی هند - RT Business News

بیشتر بخوانید: یوان دیجیتال چین می تواند جایگزین بیت کوین شود و هژمونی دلار آمریکا را پایان دهد

م Shenلفه شنژن امسال هفت درصد دیگر از دستاوردهای خود در سال 2020 صعود کرد و CSI 300 به حدی رسیده است که از ژانویه 2008 دیده نشده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید