سرمایه گذاران جهانی علی رغم عدم اطمینان و تنش ویروس کرونا در ایالات متحده ، پول نقد خود را به چین می ریزند – RT Business News

چین ماه گذشته 84.1 میلیارد یوان (12.3 میلیارد دلار) سرمایه گذاری مستقیم خارجی (سرمایه گذاری مستقیم خارجی) جلب کرده است – 18.7 درصد بیشتر از یک سال قبل – در حالی که بعد از شیوع Covid-19 دومین اقتصاد بزرگ جهان دوباره به رشد خود ادامه می دهد.

طبق اطلاعات وزارت بازرگانی چین ، ماه اوت پنجمین ماه متوالی رشد سرمایه گذاری مستقیم خارجی است. در هشت ماه نخست امسال ، ورودی سرمایه گذاری 2.6 درصد جهش کرده و به 619.8 میلیارد یوان رسیده است.

چین همچنان یک مقصد گرم برای سرمایه گذاری است زیرا تنها یکی از معدود کشورهایی است که پس از شیوع ویروس کرونا در اقتصاد جهانی موفق به جلوگیری از سقوط در رکود شد. پس از یک رکورد رکورد در سه ماهه اول ، تولید ناخالص داخلی چین پیش بینی های ماه ژوئن را شکست و 3.2 درصد رشد کرد.

خبر مرتبط  جک ما می گوید IPO شرکت جدید او "بزرگترین در تاریخ بشر" است - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه 20 میلیارد دلار پروژه جدید سرمایه گذاری با چین پیشنهاد می کندپکن تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاران جهانی افزایش داده است. روز جمعه ، مقامات ارشد چینی گفتند که این کشور برای حمایت از سرمایه گذاران در بخش خدمات با رشد سریع شرط می بندد. آنها همچنین نشان دادند که پایتخت چین به دنبال تبدیل شدن به یک “منطقه تظاهرات ملی جامع” از آنجا که طیف وسیعی از اقدامات را اجرا می کند ، از جمله تسهیل جریان سرمایه مرزی ، حمایت از اوراق بهادار خارج از کشور و شرکت های آتی و تشویق شرکت های خارجی برای مشارکت در معاملات سهام و اوراق قرضه.

“سرمایه گذاران خارجی ابراز تمایل شدید برای ورود به بخش ارتباطات از راه دور کرده اند ،” به نقل از CGTN ، وانگ شووئن ، معاون بازرگانی چین روز جمعه گفت. “اکنون این طرح به شرکت های خارجی اجازه می دهد تا در شبکه های خصوصی مجازی (VPN) سرمایه گذاری کنند ، با سهامی که سهام خارجی آنها از 50 درصد بیشتر نیست. ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور خارج از کشور می توانند سرمایه گذاری های مشترکی را برای ارائه چنین خدماتی برای شرکت های خارجی در پکن ایجاد کنند. “
همچنین در rt.com
Huawei چین با افزایش سرمایه گذاری در روسیه به سرکوب ایالات متحده پاسخ می دهدخبر مرتبط  سهام اروپا در حالی که مرگ Covid-19 در مناطق سخت ترین ضربه آهسته است سقوط می کند - RT Business News

ورود سرمایه گذاری به چین علی رغم صفوف با ایالات متحده در چندین جبهه ، همچنان در حال رشد است. دولت ترامپ علاوه بر تحت فشار قرار دادن مشاغل چینی در قلمرو خود ، سعی در ترغیب شرکت های آمریکایی برای کنار زدن چین داشته است. در حالی که نظرسنجی اخیر اتاق بازرگانی آمریکا (AmCham) در شانگهای نشان داد ، در حالی که مشاغل مربوط به تنش های شدید تجاری بین دو اقتصاد برجسته جهان نگران هستند ، شرکت های آمریکایی تمایلی به بسته بندی وسایل خود ندارند. طبق این نظرسنجی ، بیش از 78 درصد شرکت ها نمی خواهند تخصیص سرمایه گذاری خود را تغییر دهند. در مورد انتقال تولید ، این بررسی نشان داد که فقط چهار درصد از شرکت ها برخی ظرفیت ها را به ایالات متحده منتقل می کنند ، در حالی که 70 درصد آنها چنین برنامه ای ندارند.

خبر مرتبط  EIA پیش بینی کاهش رکورد در تولید نفت شیل ایالات متحده - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید