سرمایه گذاران جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا ، پول نقد خود را به چین می ریزند – RT Business News

گزارش جدید وزارت بازرگانی چین نشان داد که سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) به این کشور در 11 ماه نخست سال 2020 6.3 درصد افزایش یافته است و به 899.38 میلیارد یوان (137.3 میلیارد دلار) رسیده است.

آمارها نشان داد که فقط در ماه نوامبر IHD 5.5 درصد نسبت به سال گذشته به 98.7 میلیارد یوان (15 میلیارد دلار) افزایش یافته است که 8 ماه متوالی سود محسوب می شود.

خبر مرتبط  صادرات هنگ کنگ به ایالات متحده به عنوان کالاهایی از چین برچسب گذاری می شود - RT Business News

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در چین در سه ماهه اول 11 درصد منقبض شده است ، اما در سه ماهه دوم 8.4 و در سه ماهه 20 درصد رشد کرده است. وزارت پیش از این گفته بود كه رشد در سه ماهه آخر سال ادامه خواهد داشت و این كشور اقدامات بیشتری را برای تأمین این هدف انجام می دهد.

خبر مرتبط  استفان روچ ، اقتصاددان کهنه کار ، هشدار می دهد که سقوط دلار آمریکا قریب الوقوع است - RT Business News
همچنین در rt.com
رئیس سابق بانک مرکزی چین می گوید: یوان دیجیتال خطری برای سیستم های پولی جهانی نداردپکن اقدامات گسترده ای را برای ایجاد ثبات در تجارت خارجی و سرمایه گذاری در میان همه گیر جهانی ویروس کرونا انجام داده است.

این وزارتخانه اخیراً گفت كه بسیاری از شركتهای خارجی ه “صبر کن و ببین” نگرش در مراحل اولیه همه گیری ، اما بعداً سرمایه گذاری های خود را گسترش داد. زونگ چانگ کینگ ، مقام ارشد این وزارتخانه قبلاً به CGTN گفت که اکنون سرمایه گذاران هستند “چین را به عنوان یک بندر امن برای سرمایه گذاری مرزی ببینید.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  ادعاهای هفتگی بیکاری ایالات متحده برای اولین بار از اواسط ماه مارس به زیر 1 میلیون نفر کاهش می یابد - RT Business News