سرعت ریلی چین با دو برابر کردن طول شبکه در مدت 15 سال و معرفی قطارهای ماگلو 600 کیلومتر در ساعت – به آینده هیجان انگیز – RT Business News

چین از برنامه های بلندپروازانه برای رونق بخش صنعت راه آهن در طی 15 سال آینده پرده برداشته است. بخشی از چشم انداز خطوط ماگلو است که می تواند با سرعت 600 کیلومتر در ساعت مسافر را طی کند ، با قطار نمونه اولیه که اخیراً برای آزمایشات تأیید شده است.

پکن همچنین قصد دارد طی 15 سال حدود 200000 کیلومتر راه آهن جدید بسازد ، این طرح پرده برداری کرد روز چهارشنبه توسط گروه راه آهن دولتی چین گفت. از ماه ژوئیه ، شبکه ملی به طور کلی 141،400 کیلومتر طول داشت.
همچنین در rt.com
اولین پل راه آهن که روسیه و چین را به هم وصل می کند تا در سال 2022 افتتاح شودیکی از اهداف بزرگ چین کاهش زمان سفر برای مسافران و مسافرانی است که می توانند از شهرهای بزرگ سفر کنند. پیش بینی می شود سفرهای درون شهری تا مهلت 2035 بیش از یک ساعت طول نکشند ، در حالی که پایتخت های همجوار استان و خوشه های شهر طی یک سفر سه ساعته خواهند بود.

خبر مرتبط  اتحادیه اروپا تصمیم دارد که فناوری بزرگ ایالات متحده را با مالیات دیجیتال بخورد تا به کمک مالی برای بهبود اقتصادی Covid-19 باشد - RT Business News

در بسیاری از موارد ، این به لطف خطوط سریع قطار گلوله انجام می شود. چین می خواهد در مدت 15 سال حدود 70،000 کیلومتر از چنین مسیرهایی داشته باشد ، تقریباً زیرساخت های موجود را دو برابر می کند ، همچنین سرعت سرویس قطارهای گلوله ای را تا 400 کیلومتر در ساعت افزایش می دهد.

https://www.youtube.com/watch؟v=Jl-TFU8HicU

همچنین تلاش شده است چندین خط قطار قطره مغناطیسی پیشرفته (ماگلوف) با سرعت تقریبی 600 کیلومتر در ساعت معرفی شود که این امر می تواند شکاف بین حمل و نقل زمینی و حمل و نقل هوایی تجاری در چین را ایجاد کند. برخلاف قطارهای معمولی ، آنها برای از بین بردن اصطکاک چرخ به طور کامل بر روی مسیر حرکت می کنند و به جای آنها توسط میدانهای الکترومغناطیسی قدرتمند حرکت می کنند.

خبر مرتبط  ایالات متحده سرمایه گذاران در پروژه های انرژی روسیه را تهدید می کند - RT Business News

هفته گذشته ، وزارت حمل و نقل چین داد چراغ سبز برای آزمایش یک قطار نمونه اولیه ماگلو که قادر است با آن سرعت حرکت کند. نمونه اولیه در اوایل ماه مه تکمیل شد و ممکن است سال آینده برای تولید تجاری تصویب شود. در صورت عملیاتی شدن ، چنین موتورهایی اتصال بهتری بین مراکز عمده جمعیت مانند پکن و شانگهای یا چونندگ و چونگ کینگ فراهم می کنند.

فناوری Maglev ده ها سال است که در دست توسعه است ، اما فقط تعداد معدودی از پروژه های تجاری در مقیاس کوچک به دلیل هزینه های بالای سرمایه گذاری که این حمل و نقل نیاز دارد ، عملیاتی شدند. چین میزبان یکی از سریعترین خط های ماگلو جهان است که شانگهای را با فرودگاه بین المللی شانگهای پودونگ متصل می کند ، که در سال 2004 با کمک آلمان افتتاح شد.

خبر مرتبط  فولکس واگن بعد از خاموش شدن Covid-19 تولید خود را در بزرگترین کارخانه اتومبیل اروپا از سر گرفت - RT Business News

پکن امیدوار است که این فناوری به اندازه کافی بالغ شده باشد که در مقیاس بزرگتر از نظر اقتصادی قابل دوام باشد. تا کنون نه خط جدید ماگلو به مساحت بیش از 1000 کیلومتر برای آینده در چین برنامه ریزی شده است. این کشور در تکمیل و معرفی قطارهای ماگلوف از ژاپن با رقابت سختی روبرو است.
همچنین در rt.com
چه چیزی طولانی و سریع است ، و اگر زمین لرزه وجود داشته باشد ، می تواند فرار کند؟ جدیدترین قطار گلوله ژاپناگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!