ساکسو بانک از پیش بینی های “ظالمانه” برای سال 2021 رونمایی کرد – اخبار کسب و کار RT

بانک سرمایه گذاری دانمارکی ساکسو بانک لیست سالانه “پیش بینی های ظالمانه” خود را منتشر کرده است ، در تلاش است برخی حوادث غیرممکن – اما غیرممکن – را ارزیابی کند که می توانند بازارهای مالی جهانی را پس از آسیب سال 2020 متزلزل کنند.

در حالی که بانک می گوید این لیست صرفاً است “هشدار نسبت به تخصیص نادرست احتمال خطر در میان سرمایه گذاران” استین یاکوبسن ، مدیر ارشد سرمایه گذاری ، اشاره کرد که یکی وجود دارد “پیش بینی نه چندان ظالمانه” برای سال 2021. به گفته وی ، سال آینده ممکن است تبدیل شود “بررسی واقعیت این ایده که” گسترش و تظاهر “می تواند تا بی نهایت و فراتر از آن گسترش یابد.”

قابل ذکر است ، سال گذشته بانک ساکسو در مورد انتخابات امسال ایالات متحده تا حدودی حق داشت ، زیرا انتظار داشت دموکرات ها کنترل ریاست جمهوری و هر دو مجلس کنگره را به دست بگیرند. این سازمان همچنین در مورد احتمال سقوط دلار آمریکا که در سال 2020 کاهش یافته است هشدار داد.
همچنین در rt.com
خداحافظی کنید از جهانی سازی همانطور که “عصر بی نظمی” در راه است – دویچه بانکآمازون قبرس را خریداری می کند تا بهشت ​​مالیاتی خود را ایجاد کند

لیست 10 امتیازی منتشر شده در روز سه شنبه با این احتمال آغاز می شود كه غول فناوری آمازون آمریكا ، با استفاده از قفل انسداد ویروس كرونا ، بتواند قبرس را بخرند و آن را به پناهگاه مالیات شرکتی خود تبدیل کند. در سناریوی ساکسو ، غول فناوری ابتدا مقر خود را به جزیره منتقل می کند ، و سپس “به معنای واقعی کلمه” قدرت سیاسی را در تمام سطوح خریداری می کند و بیشتر به کشور کمک می کند تا کد مالیاتی خود را بازنویسی کند. قانون به روز شده ممکن است کد مالیاتی ایرلند را تقلید کند ، اما حتی با میزان کمتری از مالیات شرکت ها و سایر مالیات ها.

خبر مرتبط  صادرات چین با سریعترین سرعت در حدود 3 سال گذشته افزایش می یابد تا به بالاترین سطح برسد - اخبار تجاری RT

درآمد اساسی جهانی و کار از راه دور شهرها را نابود می کند

به نظر نمی رسد که این بانک اعتقاد زیادی داشته باشد که اقتصاد جهانی پس از بحران بی سابقه ویروس کرونا به سرعت بهبود خواهد یافت. این مقاله می گوید که همه گیری فقط بهبود شکل K را تسریع کرده است ، این بدان معناست که برخی از بخش های اقتصاد عقب گرد کرده اند در حالی که برخی دیگر به شدت عقب هستند و شکاف نابرابری را بیشتر می کند.

ادامه مطلب

در چنین شرایطی وقتی “جوامع کاملاً از هم پاشیده شده اند” بانک ساکسو پیش بینی کرد ، اقدامات اضطراری Covid-19 ممکن است به یک واقعیت درآمد دائمی جهانی جدید (UBI) تبدیل شود ، هشدار می دهد که این مفهوم ممکن است “فرار” شهرهای بزرگ همراه با تعدیل شغل های فناوری محور و کار از راه دور ، دوران UBI می تواند دفتر تجاری و بازار املاک و مستغلات را خرد کند. جوانان حرفه ای ممکن است در جوامعی که بزرگ شده اند اقامت داشته باشند ، در حالی که دیگران می توانند شهرهای بزرگ را که دیگر از نظر فرصت های شغلی و شرایط زندگی چندان جذاب نیستند ، ترک کنند.

خبر مرتبط  ثروتمندترین روسیه به دلیل تاج ویروس میلیارد ها دلار را از دست می دهند ... اما آنها هنوز هم غنی هستند - RT Business News

واکسن Covid-19 می تواند “نهایی” قاتل اقتصاد باشد

بانک های مرکزی جهانی مشغول چاپ پول بیشتر و بیشتر برای کاهش پیامدهای اقتصادی همه گیر Covid بوده اند. این باعث شده نرخ بهره تقریباً به صفر برسد و سرمایه گذاران را مجبور به تغییر روی دارایی های پر خطر کند.

بازارهای سهام در حالی امید داشتند که واکسن های Covid-19 به زودی رواج پیدا کنند. ساکسو بانک پیش بینی می کند ، به جای بهبود پیش بینی شده ، ممکن است فشار بر اقتصاد از قبل گرم شده بیشتر شود. این باعث افزایش تورم می شود و بانک فدرال را مجبور به افزایش بازده خزانه داری طولانی می کند ، اما بازدهی بدهی های پرخطر نیز افزایش می یابد. در این مرحله ، بسیاری از شرکت های ضعیف تر می توانند به طور پیش فرض عمل کنند.

آلمان باید فرانسه را نجات دهد

طبق پیشنهادات ساکسو ، آلمان ممکن است مجبور شود “وثیقه” فرانسه برای جلوگیری از سقوط سیستمی دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا. فرانسه می تواند با موجی از ورشکستگی شرکت ها روبرو شود که سرانجام بانک های آن را تحت تأثیر قرار خواهد داد و هیچ کشور دیگری نخواهد داشت “گزینه دیگری غیر از این است که به آلمان التماس بپردازیم تا به بانک مرکزی اروپا اجازه دهد تا به اندازه کافی یورو چاپ کند تا بتواند یک نجات گسترده را فراهم کند.”
همچنین در rt.com
ویروس کرونا ویروس کرونا می تواند دو برابر جنگ جهانی برای اقتصاد جهانی مضر باشدخبر مرتبط  در صورت پیروزی بایدن ، بازارهای نوظهور می توانند هجوم وجه نقد را ببینند - Standard Chartered - RT Business News

پیش بینی های کمتر هشدار دهنده ، اما هنوز هم دیوانه وار

به نظر می رسد بقیه رویدادهای احتمالی ذکر شده کمتر هشدار دهنده باشند. تحلیلگران بانک ساکسو می گویند چین می تواند یوان دیجیتال خود را بیشتر توسعه دهد. ارز دیجیتال نه تنها با دلار آمریکا رقابت می کند ، بلکه بازار سرمایه چین را برای خارجی ها باز می کند و اقتصاد کشور را تقویت می کند.

سال آینده ممکن است به یک نقطه عطف برای تبدیل شود “متأسفانه دست کم گرفته شد” اقتصادهای نوظهور. رشد آنها ناشی از دسترسی بهتر به فن آوری ها و آموزش خواهد بود.

از آنجا که ویروس کرونا باعث تشدید نابرابری در ثروت می شود ، بانک پیشنهاد کرد آنچه را که آن را می نامد ایجاد کند “صندوق فناوری شهروندان” برای جلوگیری از آشفتگی های سیاسی و ناآرامی های اجتماعی. این ایده عجیب به نظر می رسد انتقال بخشی از مالکیت دارایی دارایی های سرمایه ای به همه است.

تحلیلگران بانک همچنین گفتند که در سال 2021 الگوریتم های هوش مصنوعی (AI) ممکن است راه را برای انرژی همجوشی تجاری هموار کنند ، در حالی که فناوری بلاکچین می تواند به نوعی سپر ما در برابر اخبار جعلی باشد. ساکسو بانک همچنین انتظار دارد تقاضای بیشتری برای نقره در سال 2021 داشته باشد که این امر قیمت فلز را افزایش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید