سازنده خودروهای برقی چینی نیو آماده به چالش کشیدن تسلا در بازارهای مهم جهانی – RT Business News

یکی از بزرگترین راهپیمایی های اتومبیل برقی چین ، نیو ، قصد دارد با برنامه هایی برای گسترش به اروپا و فراتر از آن پیش رود. سهام نیو ، که بسیاری به عنوان “تسلا چین” در نظر گرفته می شوند ، امسال تقریباً 250 درصد رشد داشته اند.

“ما امیدواریم که در نیمه دوم سال آینده بتوانیم برخی از اقدامات اولیه را که در برخی کشورها با استقبال بیشتری از وسایل نقلیه برقی انجام می شود ، آغاز کنیم.” به نقل از CNBC ، ویلیام لی ، بنیانگذار و رئیس Nio گفت. “ما امیدواریم که با اروپا شروع شود ،” او اضافه کرد. لی نام خاصی از کشورها نداد ، اما گفت که برنامه های Nio برای ورود به بازارهای مهم جهانی تا سال 2024-20 در حال انجام است.

خبر مرتبط  روسیه و عربستان سعودی آماده افزایش عمیق تر کاهش تولید در اوپک + برای افزایش قیمت نفت - RT Business News

استارت آپ های چینی که تقریباً دو سال پیش در بورس اوراق بهادار نیویورک ذکر شده اند. از زمان عرضه عمومی آن ، چندین مدیر از جمله یکی از بنیانگذاران آن و رهبران نیو در انگلستان و ایالات متحده از کشور خارج شده اند و اخراج های بسیاری صورت گرفته است. با افزایش مشکلات مالی ، سهام این شرکت در سال گذشته بیش از 80 درصد از اوج خود افتاد.

همه گیر Covid-19 در بازار خودروی چین روبرو شده است که از رکود چند ماهه در فروش رنج می برد. براساس اعلام وزارت صنعت و فناوری اطلاعات ، فروش خودرو در هفت ماهه نخست سال 12.7 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است ، در حالی که خودروهای جدید انرژی 32.8 درصد کاهش یافته اند. وسایل نقلیه با انرژی جدید ، که شامل اتومبیل های برقی خالص و هیبریدی نیز هستند ، اولین رشد فروش خود را برای ماه ژوئیه در ژوئیه ثبت کردند که رشدی معادل 19.3 درصد داشته است.

خبر مرتبط  ایالات متحده تلاش می کند هواوی را از توسعه شبکه 5G برزیل خارج کند - RT Business News

در نتیجه بودجه مذاکرات با دولت شهر هیفی در جنوب شرقی چین ، نیو موفق شد از سرمایه گذاران ، از جمله آنها نهادهای تحت حمایت دولتی ، یک سرمایه نجات هفت میلیارد یوان (یک میلیارد دلار) به دست آورد. این شرکت گفت که تحویل وسایل نقلیه در ماه ژوئن به رکورد 3،740 رسید و در کل در سه ماهه دوم 10،000 صدر قرار گرفت. روز پنجشنبه ، از ارائه سرویس جدید باتری خود خبر داد ، که به رانندگان امکان می دهد با عضویت جداگانه در باتری ، یک EV را با قیمت کمتری خریداری کنند.

خبر مرتبط  Boeing Dreamliner با سؤال از ایمنی جدید در مورد ترك موتورهای رولز رویس خود روبرو است - RT Business News

مذاکرات بودجه با Hefei بخشی از سیاست جدید چین برای حمایت از صنایع خودرو و برقی در این کشور بود. چین که بزرگترین بازار خودرو در جهان است ، جاه طلبی های ملی برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در وسایل نقلیه جدید انرژی دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید