سازمان ملل ژاپن را به ‘سو abuse استفاده غیرقانونی’ در دستگیری رئیس سابق نیسان کارلوس غسن متهم کرد – RT Business News

هیئت مدیره حقوق بشر سازمان ملل متحد نتیجه گیری کرد که مقامات ژاپنی باید به رئیس سابق اتحاد نیسان و رنو ، کارلوس گوسن ، برای بازداشت طولانی و مکرر “خودسرانه” خود جبران کنند.

طبق گزارش کارگروه بازداشت خودسرانه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ، غوسن چهار بار پشت سر هم ، با دو دستگیری به همان دلایل ، بازداشت شد و بیش از 130 روز را در زندان ژاپن به سر برد. این نهاد 5 نفره که از متخصصان مستقل تشکیل شده است ، چنین گفته است “الگوی چرخشی بازداشت” تخمین زده می شود به “سو abuse استفاده غیرقانونی از روند”و خلاف قوانین بین المللی بود.

“به نظر می رسد دستگیری مکرر آقای غسن سو an استفاده از روند کار برای اطمینان از بازداشت وی است.” گزارش ، اضافه كرد كه بازداشت “اساساً ناعادلانه بود.”
همچنین در rt.com
فرار بزرگ: پسر کارلوس گوسن ادعا شده 500000 دلار ارز رمزنگاری شده برای کمک به قاچاق پدر از ژاپن پرداختخبر مرتبط  در صورت پیروزی بایدن ، بازارهای نوظهور می توانند هجوم وجه نقد را ببینند - Standard Chartered - RT Business News

غوسن ، که بیش از دو دهه اتحاد خودروسازی نیسان و رنو را رهبری می کرد ، بیش از دو سال پیش در توکیو دستگیر شد. این تاجر به پنهان كردن درآمد خود و غنی سازی خود از طریق پرداخت به نمایندگی های نمایندگی در سایر كشورها متهم شد.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل گفتند که حق غوزن برای فرض بی گناهی هم با بازداشت رسانه ای از دستگیری وی ، و هم با نحوه دستگیری وی که شامل دستبند زدن و کمر با طناب بود ، نقض شد. همچنین اظهار داشت که وی نمی تواند به درستی با وکلا و خانواده خود ارتباط برقرار کند و روزانه چندین بار در روز ، در غیاب وکیل خود ، تحت بازجویی های 5 ساعته توسط دادسرا قرار می گرفت.

خبر مرتبط  Ambani هند از سلطنت برکنار شد زیرا سرمایه دار بزرگ چینی ثروتمندترین مرد آسیا شد - RT Business News

غوسن همه ادعاهای مطرح شده علیه خود را رد می کند. وی ادعا کرده است که دلیل واقعی پیگرد قانونی وی تلاش برای تعمیق اتحاد بین نیسان و رنو بوده و نیسان و مقامات ژاپنی را به توطئه برای پایین آوردن وی متهم کرده است.
همچنین در rt.com
کارگران نیسان در بارسلونا اعتراض گسترده ای را نسبت به برنامه های تعطیلی کارخانه برگزار کردنداین تاجر موفق به فرار جسورانه از ژاپن شد در حالی که با قرار وثیقه منتظر محاکمه بود و به لبنان گریخت و بعید است که بار دیگر با دادگاه در ژاپن روبرو شود. با این حال ، حکم سازمان ملل ممکن است سایر پرونده های مرتبط با رئیس سابق را تحت تأثیر قرار دهد ، از جمله استرداد احتمالی مایکل تیلور و پسرش پیتر ، که دادستان ژاپن آنها را به کمک به غسن برای فرار از کشور متهم می کند.

خبر مرتبط  پروفسور ولف به Boom Bust - RT Business News گفت: هر شرکتی در آمریکا اکنون از پشتیبانی دولتی دولت پشتیبانی می کند

این هیئت عزیمت غوسن را توجیه نکرد ، اما با این حال توکیو را به انجام یک کار دعوت کرد “تحقیق کامل و مستقل” از بازداشت خود و گفت که فراری استحقاق دارد “غرامت و جبران خسارت دیگر.” با این حال ، دولت ژاپن اصرار دارد که پیگرد قانونی داشته باشد “در تمام مراحل دادرسی بی طرفانه عمل کرد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید