سازمان ملل هشدار می دهد که 176 میلیون نفر دیگر در سراسر جهان پس از همه گیری ممکن است به فقر برسند – RT Business News

اولیویه دو شوتر ، کارشناس فقر سازمان ملل گفت ، رکود اقتصادی ناشی از همه گیری کوید -19 در زمان صلح از زمان رکود بزرگ دهه 1930 بی سابقه است.

طبق بیانیه سازمان ملل در روز جمعه ، د شوتر گفت اقدامات دولت ها برای محافظت از مردم تاکنون ناکافی بوده است. وی رهبران جهان را به اقدامات قاطع تر برای ریشه کن کردن فقر و کاهش نابرابری ها دعوت کرده است.

خبر مرتبط  بازارهای سهام هنوز به پایین "مطلق" نرسیده اند - گورو سرمایه گذاری مارک موبیوس - اخبار بازرگانی RT

“شبکه های ایمنی اجتماعی ساخته شده پر از حفره است” گفت: د شوتر ، دانشمند حقوقی بلژیک منصوب شده توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به عنوان گزارشگر ویژه فقر شدید و حقوق بشر.

“این اقدامات فعلی به طور کلی کوتاه مدت است ، بودجه کافی نیست و بسیاری از افراد به ناچار در بین شکاف ها قرار می گیرند” او اضافه کرد.
همچنین در rt.com
بزوس ، زاکربرگ و ماسک 115 میلیارد دلار به ثروت خود در طی بیماری همه گیر اضافه کردندخبر مرتبط  اقدامات فدرال رزرو به "شلوغی کل" اقتصاد ایالات متحده منجر شد ، رئیس استراتژیست به بوم بوست RT می گوید - اخبار بازرگانی RT

د شوتر هشدار داد که 176 میلیون نفر دیگر در سراسر جهان می توانند به فقر مبتلا شوند ، با 3.20 دلار در روز به عنوان پایه فقر.

وی گفت ، حتی اگر دولت ها طرح های اجتماعی را برای كمك به مردم متعهد شده اند ، فقیرترین افراد جهان به دلیل نداشتن سواد دیجیتال یا دسترسی به اینترنت ، از این امر مستثنی هستند.

خبر مرتبط  1٪ ثروتمندتر باعث انتشار بیش از دو برابر CO2 در نیمه فقیرترین بشریت می شود - Oxfam - RT Business News

این کارشناس افزود ، در برخی موارد ، اکنون برنامه های دولت در حال اتمام است. وی گفت: “خانواده های فقیر تاکنون هر اندوخته ای را به مصرف رسانده اند و دارایی های خود را فروخته اند. بدترین تأثیرات این بحران بر فقر هنوز در انتظار است. “

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید