سازمان ملل هشدار می دهد که آوردن آب به وال استریت ممکن است حباب حیاتی ترین منبع جهان را ایجاد کند – RT Business News

طبق گفته Pedro Arrojo-Agudo ، گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه حقوق بشر برای آب آشامیدنی سالم و بهداشت ، انتظار می رود معاملات آتی آب مانند نفت یا طلا بازار را در معرض حباب سوداگری قرار دهد.

“اخبار مبنی بر اینکه آب در بازار آتی وال استریت معامله می شود ، نشان می دهد که ارزش آب به عنوان یک حق اساسی بشر اکنون در معرض تهدید قرار دارد. این رابطه نزدیک به همه زندگی و معیشت ماست و یک جز essential اساسی برای سلامت عمومی است. “ مقام عالی در بیانیه ای گفت.

در اوایل هفته جاری ، صرافی شیکاگو ، که توسط CME Group اداره می شود ، معاملات آتی مربوط به قیمت آب را آغاز کرده است. قراردادهای مرتبط با شاخص آب Nasdaq Veles California از این هفته آغاز شده است.

خبر مرتبط  در حالی که DOLLAR DIVES در میان تشدید ردیف ایالات متحده و چین - SOARS طلا به همه زمانه بالا می رسد - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد جهانی امسال به دلیل همه گیری 5.6٪ منقبض می شود – سازمان مللپیش بینی می شود این قرارداد با سرمایه گذاران و کشاورزان ، بودجه ها و شهرداری ها در برابر کمبود آب محافظت کند و یا در آینده در دسترس بودن آب در کالیفرنیا ، بازار بزرگ کشاورزی ایالات متحده شرط بندی کند.

قراردادهای آتی که تحت عنوان NQH2O معامله می شوند از نظر مالی تسویه نشده اند. به عبارت دیگر ، خریداران قرار نیست میلیون ها گالن آب پس از انقضا قرارداد به روشی که در هنگام معامله با معاملات آتی کالایی مانند نفت و غلات به دست می آورند ، دریافت کنند.

شاخص آب کالیفرنیا ، که دو سال پیش راه اندازی شد ، بر اساس میانگین وزنی قیمت معاملات انجام شده در پنج بازار بزرگ آب و فعال در این ایالت جنوبی است. هر قرارداد نشان دهنده 10 جریب فوت آب است که برابر با تقریباً 3.26 میلیون گالن است.

خبر مرتبط  خاور دور روسیه بیش از 17 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
«بسیار آخرالزمانی شدن»: آسمان کالیفرنیا نارنجی می شود در حالی که ساکنان وحشت زده از خشم آتش سوزی وحشت دارندگروه CME از برنامه های خود برای راه اندازی آینده آب در ماه سپتامبر در میان آتش سوزی های ویرانگری که در کالیفرنیا خشمگین شده بود ، خبر داد و خطرات عمده تأثیرات مربوط به آب و هوا را در تأمین آب برجسته کرد. این شرکت به قرارداد آتی جدید اشاره دارد “ابزاری ابتکاری ، در نوع خود که ممکن است فراهم کندمصرف کنندگان آب کشاورزی ، تجاری و شهری با شفافیت بیشتر ، کشف قیمت و انتقال خطر.

تحلیلگران می گویند شاخص کالیفرنیا و همچنین معاملات آتی جدید می توانند در نوع خود با شاخص های محلی بیشتر به دلیل کمبود آب نوآوری در این زمینه ، شاخص های محلی بیشتری داشته باشند.

خبر مرتبط  گفته می شود که پسر کارلوس قوسن 500000 دلار پول رمزپرداخت برای کمک به قاچاق پدر در خارج از ژاپن پرداخت کرده است - RT Business News

“تغییرات آب و هوایی ، خشکسالی ، رشد جمعیت و آلودگی احتمالاً مسائل کمبود آب و قیمت گذاری را به موضوعی داغ برای سالهای آینده تبدیل خواهد کرد. ما قطعاً می خواهیم ببینیم که چگونه این قرارداد جدید آینده آب توسعه می یابد. “ به نقل از بلومبرگ ، مدیر عامل و تحلیلگر RBC Capital Markets.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید