سازمان ملل هشدار می دهد كه سرمایه گذاری مستقیم مستقیم خارجی جهانی در سال جاری 40 درصد كاهش یافته است – RT Business News

گزارش جدید کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) پیش بینی می کند که به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 ممکن است سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در سطح جهان کاهش یابد.

براساس این تحقیقات ، FDI می تواند در سال 2020 40 درصد دلهره آور باشد و در سال آینده پنج تا ده درصد دیگر سقوط کند. “این بدان معنی است که FDI ، که در سال 2019 بالغ بر 1.54 تریلیون دلار بود ، برای اولین بار از سال 2005 به زیر علامت 1 تریلیون دلار سقوط می کند ،” UNCTAD با بیان اینكه بهبودی ممكن است از سال 2022 آغاز شود.

خبر مرتبط  هند ممکن است بی سر و صدا Huawei و سایر فروشندگان چینی را از شبکه مخابراتی خود خارج کند - RT Business News

نویسندگان گزارش توضیح داده اند که این بیماری همه گیر است “به معنای شوک برای عرضه ، تقاضا و سیاست FDI است.” آنها گفتند که “چشم انداز رکود عمیق ، شرکت های چند ملیتی را به ارزیابی مجدد پروژه های خود ترغیب خواهد کرد.”

آمارها نشان می دهد که پیش بینی می شود FDI در آمریکای لاتین دو برابر شود ، بین 30 تا 45 درصد در کشورهای در حال توسعه آسیا و بین 25 تا 40 درصد در آفریقا. پیش بینی می شود که کشورهای صنعتی بین 25 تا 40 درصد کاهش سرمایه گذاری مستقیم خارجی را نیز شاهد باشند.

خبر مرتبط  ایران برای تقویت نفوذ ژئوپلیتیکی خود در حال ساخت یک شبکه انرژی عظیم است - RT Business News
همچنین در rt.com
“بدتر از جنگ جهانی دوم”: اقتصاد جهانی امسال بیش از 5٪ کاهش خواهد یافت“[The] اقتصاد جهانی اکنون در وضعیت بسیار بدتری نسبت به بحران مالی 2008 قرار دارد. “ گفت ، موکیسا کیتوی ، دبیر کل UNCTAD. وی خاطرنشان کرد: همه گیری منجر به این بیماری شده است “توقف زنجیره های تولید و عرضه در اکثر بخش های اقتصادی ، بسته شدن کامل کل صنایع و شوک های بی سابقه در مصرف در اکثر اقتصادها.”

او گفت که در مورد کاهش پیش بینی FDI ، او گفت “چشم انداز به مدت زمان بحران مراقبت های بهداشتی و اثربخشی سیاست های مربوط به تأثیر اقتصادی همه گیر بستگی دارد.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  روسیه در میان 10 کشور برتر انقلاب جهانی بانکداری دیجیتال - اخبار کسب و کار RT