سازمان ملل هشدار می دهد كه توسعه جهانی بشر برای اولین بار در 30 سال به دلیل كووید 19 كاهش می یابد ، هشدار می دهد كه سازمان ملل – RT Business News

گزارشی از برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) می گوید که همه گیر کورو ویروس “راه اندازی یک بحران توسعه انسانی” است ، با کاهش در زمینه های اساسی سطح زندگی که انتظار می رود در سراسر جهان احساس شود.

معیار ترکیبی از معیارهای آموزشی ، بهداشت و زندگی در جهان ، توسعه جهانی بشر امسال برای اولین بار از زمان توسعه این مفهوم توسط UNDP در سال 1990 با سرعت روبرو خواهد شد.

بر اساس گزارشپیش بینی می شود درآمد سرانه جهانی چهار درصد در سال 2020 کاهش یابد ، در حالی که بانک جهانی هشدار داده است که شیوع تاج ویروس می تواند تا 60 میلیون نفر را به سمت فقر شدید سوق دهد.

خبر مرتبط  سقوط روغن Covid-19 دوران نقاهت متفاوت است ، اما بازیابی V شکل بعید است - RT Business News

UNDP همچنین پیش بینی های سازمان بین المللی کار را ذکر کرد که نیمی از همه افراد شاغل می توانند کار خود را در طی چند ماه آینده از دست بدهند ، با این ویروس تصور می شود که برای اقتصاد جهانی به اندازه 10 تریلیون دلار هزینه دارد. برنامه جهانی غذا می گوید در صورت عدم اقدام مستقیم ، 265 میلیون نفر با گرسنگی روبرو خواهند شد.
همچنین در rt.com
همه گیر پانورمیک ممکن است 60 میلیون نفر را در فقر شدید قرار دهد ، بانک جهانی هشدار می دهدخبر مرتبط  سرمایه گذاران جهانی علی رغم عدم اطمینان و تنش ویروس کرونا در ایالات متحده ، پول نقد خود را به چین می ریزند - RT Business News

“برای توده های وسیعی از کره زمین ، همه گیر منجر به زخم های عمیق و عمیق خواهد شد.” گفت آخیم اشتاینر ، مدیر UNDP. “بدون حمایت از جامعه بین المللی ، ما می خواهیم برگشت گسترده ای از دستاوردهای دو دهه گذشته وارونه کنیم ، و یک نسل کامل از بین رفته ، اگر نه در زندگی ، پس از آن در حقوق ، فرصت ها و کرامت ،” او اضافه کرد.

پیش بینی می شد که کشورهای در حال توسعه و کشورهایی که در حالت بحران قرار دارند ، بیشترین آسیب را متحمل شوند ، و همچنین آسیب پذیرترین آنها.

خبر مرتبط  روسیه منابع کافی برای مقابله با بحران Covid-19 - نخست وزیر میوستستین - RT Business News

وی گفت: “جهان طی 30 سال گذشته بحران های بسیاری را مشاهده کرده است ، از جمله بحران مالی جهانی 2007-09. هر کدام به پیشرفتهای انسانی رسیده اند ، اما ، به طور کلی ، دستاوردهای توسعه جهان از سال به سال ، که در سطح جهانی جلب شده است. “ اشتاینر با بیان این مطلب افزود: “Covid-19 – با برخورد سه جانبه خود به سلامت ، آموزش و درآمد – ممکن است این روند را تغییر دهد.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید