سازمان ملل می گوید صنعت جهانگردی جهانی 460 میلیارد دلار به دلیل بیماری همه گیر COVID ضرر کرده است – RT Business News

طبق اعلام سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO) ، کاهش گسترده سفرهای بین المللی در نیمه اول سال 2020 منجر به از دست دادن 440 میلیون ورود خارجی شده است.

این صنعت حدود 460 میلیارد دلار درآمد صادراتی از گردشگری بین المللی از دست داد. “این حدود پنج برابر ضرر در رسید گردشگری بین المللی است که در سال 2009 در بحران اقتصادی و مالی جهانی ثبت شده است” آژانس سازمان ملل گفت.

گزارش نشان داد که ورود گردشگران بین المللی در نیمه اول سال 65 درصد کاهش یافته است زیرا کشورها برای ایجاد محدودیت در عفونت ویروس کرونا شروع به ایجاد محدودیت سفر و بستن مرزها کرده اند.

خبر مرتبط  اوپك + معامله دقيقه گذشته را قطع كرد تا تقريبا 10 ميليون بشكه در روز از توليد نفت را كاهش دهد

آسیا و اقیانوس آرام ، اولین منطقه ای که تأثیر COVID-19 بر گردشگری را احساس می کند ، با 72 درصد کاهش گردشگران برای دوره شش ماهه ، بیشترین آسیب را دید. اروپا با کاهش 66 درصدی دومین آسیب دیدگی در بین مناطق جهانی بود. در این گزارش آمده است كه قاره آمریكا (-55 درصد) ، آفریقا و خاورمیانه (هر دو -57 درصد) نیز آسیب دیده اند.

خبر مرتبط  گزارش ها - اخبار بازرگانی RT - عربستان سعودی ممکن است یکی از بالاترین حجم نفت خود را قبل از شروع توافق اوپک به آمریکا بفروشد
همچنین در rt.com
“سونامی از دست دادن شغل”: شرکت های هواپیمایی در حال شکنجه و اخراج صدها هزار کارمند به دلیل همه گیر شدن سفرهای جهانی هستندوی افزود: آخرین فشارسنج جهانگردی تأثیر عمیقی را كه این همه گیر بر گردشگری دارد ، بخشی را نشان می دهد كه میلیون ها نفر از طریق آن امرار معاش می كنند. با این حال ، سفرهای بین المللی ایمن و مسئولانه اکنون در بسیاری از نقاط جهان امکان پذیر است ، و ضروری است که دولت ها برای جابجایی مجدد جهانگردی جهانی با بخش خصوصی همکاری کنند. “ زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل UNWTO گفت ، افزود: “اقدامات هماهنگ کلیدی است.”

تقریباً 30 میلیون مورد عفونت COVID تاکنون در سطح جهان ثبت شده است که بیش از 939،000 مورد مرگ داشته است.

خبر مرتبط  اقتصاد اروپا در مسیر فراتر از بحران coronavirus ایالات متحده است - گزارش - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید