زیمبابوه با دو ده سال پس از گرفتن اراضی خشونت آمیز دوران موگابه ، قرارداد جبران خسارت را با کشاورزان سفید پوستان امضا کرد – RT Business News

قراردادی 3.5 میلیارد دلاری توسط دولت زیمبابوه به منظور جبران مزرعه سفیدكاران تجاری این كشور كه ​​دو دهه پیش از زمین آنها اخراج شده اند ، امضا شده است.

رئیس جمهور امرسون منگاگوا گفت “این رویداد مهم تاریخی است ،” مانند “این بسته شدن و آغاز جدیدی را به همراه می آورد.”

معاون رئیس جمهور کنستانتینو چیوانگا گفت که کمیته ای از سوی دولت ، کشاورزان و اهدا کنندگان تشکیل شده است تا بودجه جبران خسارت را افزایش دهند. توافقنامه جبران خسارت برای پیشرفت ها و دارایی های بیش از 4000 مزرعه تصرف شده است. به گفته بن گیلپین ، مدیر اتحادیه بازرگانان تجاری (CFU) ، که نماینده کشاورزان سفید پوست است ، به خود زمین مربوط نمی شود.

رئیس جمهور CFU اندرو پاسکو در مراسم امضای چهارشنبه گفت “امروز یک نقطه عطف عظیم را نشان می دهد ،” اضافه كردن: “ما به عنوان زیمبابوه ، ما برای حل این مسئله طولانی مدت تصمیم گرفته ایم.”

این توافقنامه در حالی صورت می گیرد که اقتصاد کشور آفریقای جنوبی با کاهش تولید مواد غذایی و درآمد صادراتی و همچنین تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا دست و پنجه نرم می کند.

خبر مرتبط  چرا عربستان سعودی جنگ قیمت بعدی نفت را از دست خواهد داد - RT Business News

علاوه بر این که با کمبود ارز ، سوخت و مواد غذایی مقابله می کنیم ، زیمبابوه بیش از 700 درصد با تورم مقابله می کند ، در حالی که بیش از 90 درصد مردم از اشتغال رسمی خارج هستند.

بیشتر بخوانید: “نماد رهایی” در برابر “دیکتاتور”: رهبر پیشین زیمبابوه ، رابرت موگابه در 95 سالگی درگذشت

خبر مرتبط  هزاران تن محموله در سال 2020 از طریق مسیر دریایی قطب شمال روسیه منتقل می شود - RT Business News

تولید مواد غذایی پس از تصویب دولت این کشور از پاکسازی کشاورزان سفید پوست در سالهای 2000 تا 1999 توسط رئیس جمهور وقت روبرت موگابه ، کاهش یافت. در زمان استقلال ، سفیدپوستان درصد کمی از جمعیت زیمبابوه را تشکیل می دادند ، اما آنها اکثریت قریب به اتفاق زمین های حاصلخیز را در اختیار داشتند. در تلاش برای تغییر اوضاع ، دولت موگابه قول داد که زمین را بین کشاورزان سیاهپوست توزیع کند.

خبر مرتبط  آلمان امیدوار است که درمورد پروژه خط لوله Nord Stream 2 روسیه با بایدن به توافق برسد - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد زیمبابوه “DEAD” تلفظ شده و قرار است امسال 20٪ دیگر را فرو بکشدبا این حال ، برخی موگابه را به استفاده از اصلاحات ارضی در پاداش متحدین خود به جای زیمبابوه معمولی متهم كرده اند. طبق گزارش ها ، رئیس جمهور و حامیان وی حدود 40 درصد از اراضی تصرف شده از کشاورزان سفید پوست را تصاحب کردند ، که پس از اخراج جبران خسارت دریافت نکردند. حاکمان این کشور اظهار داشتند که این سرزمین در زمان استعمار به زور گرفته شده و باید به ساکنان سیاه بازگردانده شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید