روسیه 20 میلیارد دلار برای پروژه های سرمایه گذاری جدید با چین پیشنهاد می کند – RT Business News

وزارت توسعه اقتصادی روسیه نشان می دهد ، شش پروژه جدید به ارزش 20 میلیارد دلار در کل ، به زودی به لیست بلند مدت ابتکارات سرمایه گذاری مشترک روسیه و چین اضافه می شود.

این پیشنهاد توسط یک کارگروه ویژه ، کمیسیون بین المللی همکاری های سرمایه گذاری روسیه و چین بررسی شده است ، که اولین جلسه خود را در روز پنجشنبه برگزار کرد. این نهاد پیشنهاداتی را از شرکتهای مسئول اجرای طرحهای سرمایه گذاری در نظر گرفت. یکی از این پیشنهادها شامل برنامه هایی برای ساخت یک تاسیسات گازی و شیمیایی در منطقه لنینگراد روسیه بود.

خبر مرتبط  بیکاری ایالات متحده در بحران کووید 19 به نزدیک به 50 میلیون نفر - RT Business News
همچنین در rt.com
چین بزرگترین وارد کننده گوشت روسیه استاین کمیسیون که به ابتکار روسای این دو کشور در سال 2014 تشکیل شده است ، در حال حاضر حدود 70 پروژه سرمایه گذاری را پشتیبانی می کند ، با ارزش کل 112 میلیارد دلار. این مرکز بر هماهنگی و تقویت جریان سرمایه گذاری بین دو شریک تجاری تمرکز دارد.

خبر مرتبط  Coronavirus فروش الماس را تقریباً متوقف می کند - RT Business News

چین بزرگترین شریک تجاری روسیه است که حجم تجارت بین المللی برای چند سال متوالی رشد کرده و در پایان سال 2019 به 110/75 میلیارد دلار رکورد رسیده است. مسکو و پکن می خواهند تجارت خود را دوبرابر کنند. با این حال ، همه گیر کرونا ویروس ممکن است مانع از برنامه بلند پروازانه شود. در نیمه اول سال 2020 گردش مالی سالانه بین روسیه و چین با بیش از شش درصد کاهش یافت و به 49.15 میلیارد دلار رسید.

خبر مرتبط  چین با توجه به افزایش تنش های تجاری ، وظایف ضد دامپینگ را در واردات پروپانول ایالات متحده قرار می دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
تجارت الکترونیکی ممکن است عامل توسعه مشاغل روسی در چین باشدروسیه و چین برای تجارت از دلار آمریکا فاصله گرفته اند. در سه ماه نخست امسال ، دو کشور به جای یورو ، یوان و روبل روی آوردند ، در حالی که سهم دلار در تجارت دو جانبه برای اولین بار به زیر 50 درصد سقوط کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید