روسیه و چین تسویه حساب با ارزهای ملی را به 25 درصد افزایش می دهند – RT Business News

به گفته آندری دنیسوف ، سفیر روسیه در چین ، مسکو و پکن در سال جاری سهم شهرک های ارزی ملی را به 25 درصد رسانده اند در مقابل دو درصد متوسط ​​که هفت سال پیش ثبت شده است.

“سهم ارزهای ملی در ما [trade] روابط با چین به طور پیوسته در حال افزایش است. از ابتدای سال تاکنون نه ماه به یک ربع رسیده است. این پیشرفت بزرگی است “ سفیر گفت ، به نقل از شرکای چینی.
همچنین در rt.com
روسیه 20 میلیارد دلار پروژه جدید سرمایه گذاری با چین پیشنهاد می کندخبر مرتبط  خوشبخت ترین مکان روی زمین؟ دیزنی 32000 شغل را از دست داد زیرا همه گیر Covid-19 پارک های موضوعی را خالی می گذارد - RT Business News

به گفته دنیسوف ، روند تبدیل متقابل به ارزهای ملی واقعاً چالش برانگیز است ، اما در شرایط ژئوپلیتیک کنونی کاملاً ضروری است.

سفیر تاکید کرد که دو کشور به دلیل فشار مداوم بر شرکای تجاری مجبور به تغییر روبل و یوان می شوند.

“چین و روسیه از این نظر منحصر به فرد نیستند ، طیف گسترده ای از کشورها باید با دلار آمریکا جدا شوند ، زیرا این فقط یک ابزار مالی نیست ، بلکه اهرم های نفوذ است” دنیسوف افزود.

خبر مرتبط  پرواز با هواپیمای خورشیدی در سراسر جهان در هواپیمای خورشیدی شما… Keizer Report آینده سفرهای هوایی را کاوش می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه و چین ده ها پروژه مشترک سرمایه گذاری به ارزش 112 میلیارد دلار را مورد بررسی قرار می دهندطرفین در اوایل سال 2019 توافق نامه ای بین دولتی برای تغییر ارزهای ملی در تجارت دوجانبه منعقد کردند. در آن زمان ، مسکو و پکن توافق کردند که شهرک های بین ارزی را تا 50 درصد افزایش دهند. در اوایل سال جاری ، انجمن توسعه خارج از کشور چین گزارش داد که تجارت دوجانبه بین پیش بینی می شد چین و روسیه در پایان سال 2019 از 100 میلیارد دلار عبور کنند.

خبر مرتبط  سال آینده "زمان خوبی برای مرگ" برای "داستان افسانه ای" سیستم فیات خواهد بود - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

مسکو و پکن گام های قابل توجهی در جهت رفع موانعی برداشته اند که می تواند مانع این همکاری سریع شود. دو کشور همچنین هدف بلند پروازانه دو برابر شدن حجم تجارت را به 200 میلیارد دلار تا سال 2024 اعلام کردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید