روسیه و عربستان سعودی آماده افزایش عمیق تر کاهش تولید در اوپک + برای افزایش قیمت نفت – RT Business News

علیرغم توافق تولید کنندگان عمده ، قیمت نفت همچنان در حال کاهش است و تولید 9.7 میلیون بشکه در روز را کاهش می دهد. کاهش های بیشتر ممکن است لازم باشد برای رفع تقاضای در حال کاهش در میان خاموش های جهانی Covid-19.

الکساندر نواک ، وزیر انرژی روسیه و همتای سعودی وی ، پرنس عبدالعزیز بن سلمان ، روز جمعه در بیانیه مشترکی اظهار داشتند وی ادامه داد: “همچنان از نزدیک نظارت بر بازار نفت داشته باشید و در صورت لزوم در نظر گرفتن این اقدامات آمادگی لازم را برای همکاریهای مشترک با اوپک + و سایر تولیدکنندگان را دارند.

به گفته وزارت انرژی روسیه ، هر دو کشور قاطعانه متعهد به تحقق توافق اوپک + در مورد کاهش تولید نفت هستند.
همچنین در rt.com
با وجود کاهش تاریخی تولید ، بازار نفت قبل از ماه ژوئن شاهد روند بهبودی نخواهد بودخبر مرتبط  مرگ امپراتوری آمریکا به دلیل خودکشی حاصل خواهد شد - Max Keizer - RT Business News

“روسیه و عربستان سعودی همچنین اطمینان دارند که شرکای خود در اوپک + و سایر تولید کنندگان به تعهدات انجام شده عمل خواهند کرد.” وزارتخانه پس از تماس تلفنی بین دو مقام گفت.

بن سلمان پیشتر گفته بود که پادشاهی آماده است در صورت لزوم دوباره ملاقات ائتلاف اوپک + در ماه ژوئن ، تولید نفت را بیشتر کاهش دهد. “انعطاف پذیری و عمل گرایی به ما این امکان را می دهد که در صورت لزوم ، فعالیتهای خود را ادامه دهیم.” او گفت. شرکت آرامکو بزرگ عربستان سعودی اعلام کرد که از تاریخ 1 ماه مه 8.5 میلیون بشکه در روز به مشتریان عرضه می کند. این تقریبا چهار میلیون در روز از فروش برنامه ریزی شده در ماه آوریل است.

خبر مرتبط  انتقال پول نقد رایگان به شهروندان به عنوان بخشی از تسکین تاج منجر به افزایش تورم در روسیه می شود - بانک مرکزی - RT Business News

اوپک روز پنجشنبه هشدار داد که حتی با اجرای کامل این کاهش ها ، نمی توان از مازاد در سه ماهه دوم جلوگیری کرد ، وقتی تقاضا برای نفت خام آن به کمترین میزان در سه دهه کاهش می یابد.
همچنین در rt.com
اوپك + معامله دقيقه گذشته را قطع كرد تا تقريباً 10 ميليون بشكه در روز از توليد نفت را كاهش دهدسعودی ها و روسها در تلاش برای اطمینان از بازارها كه به معنی كسب و كار در هنگام كاهش تولید هستند ، در ارائه راهنمایی های سیاسی پیشرو عمل می كنند. “ هری تچیلینگوریان ، رئیس استراتژی بازارهای کالا در BNP Paribas SA ، به بلومبرگ گفت.

اوپک و متحدانش از زمان عدم موفقیت مارس در معرفی کاهش تولید جدید ، تلاش کرده اند توافق نامه ای را تعدیل کنند. توافق اوپك + كه حدود سه سال در دست اجرا است در پایان ماه مارس به پایان رسید و عربستان سعودی تولید خود را به ركورد بیش از 12 میلیون بشكه در روز رساند.

خبر مرتبط  روسیه تولید طلا را افزایش داده و به ذخایر شمش عظیم کشور افزود - RT Business News

قیمت های نفت خام تحت تأثیر همه گیر کوراو ویروس قرار گرفته است که تقاضای نفت را به میزان زیادی کاهش داده و باعث ایجاد بیش از حد جهانی شده است. علیرغم توافق نهایی ، قیمت نفت در روز جمعه به پایین ترین نرخ 18 سال گذشته رسید و شاخص WTI ایالات متحده تقریبا 10 درصد کمتر از 18 دلار در هر بشکه بود. برنت اندکی به 28 دلار در هر بشکه رسید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید