روسیه واردات گوجه فرنگی و سیب از آذربایجان را ممنوع می کند – RT Business News

سازمان دیده بان کشاورزی روسیه حمل گوجه فرنگی و سیب از آذربایجان را پس از یافتن آفات در محصولات محدود کرده است. این تحریم از 10 دسامبر لازم الاجرا است.

Rosselkhoznadzor روسیه (سرویس فدرال نظارت بر دامپزشکی و گیاهپزشکی) روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که بارها به صادر کنندگان آذری در مورد افزایش تعداد “اشیای قرنطینه” در منابع میوه و سبزیجات.

ادامه مطلب

ناظر پیش از این گفته بود که تعداد این موارد در سال 2020 نسبت به سال قبل به شدت افزایش یافته است. آفاتی مانند grapholita molesta ، پروانه ای که عمدتا به میوه های سنگی آسیب می رساند و خسارات اقتصادی قابل توجهی به بار می آورد ، همچنین یکی از بزرگترین آفات گیاهان گوجه فرنگی در مدیترانه و سایر مناطق گرم اروپا ، برگ گوجه فرنگی ، یا tuta absoluta ، در محموله های سیب و گوجه فرنگی از آذربایجان.

خبر مرتبط  اقتصاددان به گزارش Keizer گزارش می دهد: سقوط نفت خام زیر 0 دلار "خلل خالصی از بازارها" بود - RT Business News

راسلخوزنادزور گفت که از 22 اکتبر 17 مورد از این دست را ثبت کرده است.

آذربایجان یکی از بزرگترین تامین کنندگان گوجه فرنگی به روسیه است که واردات آن تقریباً 190 میلیون دلار بوده و سال گذشته حدود یک سوم از کل ورودی های میوه را به خود اختصاص داده است.

خبر مرتبط  یوان چین برای تبدیل شدن به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان در پشت دلار و یورو - Morgan Stanley - RT Business News

به گزارش RIA Novosti ، به نقل از شخصی آشنا با موضوع ، باکو از ممنوعیت مسکو تعجب کرده است. تقریباً 90 درصد درآمد صادراتی آذربایجان از طریق فروش هیدروکربن ها حاصل می شود ، اما صادرات گوجه فرنگی مهمترین محصولات غیر نفتی و گازی حمل شده از کشور خزر است. طبق داده های گمرک آذربایجان ، از ژانویه تا اکتبر بیش از 160،000 تن گوجه فرنگی ، با ارزش بیش از 173 میلیون دلار ، به خریداران خارجی حمل کرده است.

بیشتر بخوانید: از روسیه با گندم: صادرات توسط ابرقدرت جهانی دانه در رکورد بالا

خبر مرتبط  افزایش قیمت طلا به عنوان coronavirus اقتصاد جهانی را لرزاند - RT Business News

آذربایجان تنها کشوری نبود که در این ماه مورد منجمد واردات روسیه قرار گرفت. Rosselkhoznadzor همچنین نگرانی های ایمنی در مورد واردات گوجه فرنگی ترکیه را ابراز کرده است ، اما آنها از ممنوعیت پتو اجتناب کردند ، از روز جمعه فقط دو استان با محدودیت های موقت روبرو هستند. مسکو محدودیت های مشابهی را روز چهارشنبه برای گوجه فرنگی و فلفل استانی در ازبکستان و همچنین در منطقه ارمنستان هم مرز ترکیه اعمال کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید