روسیه نرخ بهره کلیدی را در اثر خاموش شدن و کاهش قیمت روغن کورو ویروس کاهش می دهد – RT Business News

بانک مرکزی روسیه روز جمعه برای نخستین بار از اکتبر 2019 نرخ بهره خود را با 50 امتیاز پایه کاهش داد و به 5.5 درصد رسید. این تنظیم کننده اظهار داشت که کاهش های بعدی ممکن است به زودی دنبال شود.

وی گفت: “از زمان جلسه هیئت مدیره مارس ، اوضاع به طرز چشمگیری تغییر کرده است. اقدامات محدودکننده مهمی برای مقابله با بیماری همه گیر کوروی ویروس ، هم در روسیه و هم در سراسر جهان ، که بر فعالیت اقتصادی تأثیر منفی دارد ، معرفی شده است. “ بانک مرکزی گفت: در بیانیه.

خبر مرتبط  به زودی سرمایه گذاران جهانی بیشتری به بازار گسترده اوراق قرضه چین دسترسی خواهند داشت - RT Business News

بانک روسیه افزود که سناریوی پیش بینی اولیه را مرور کرده است و به سمت سیاست پولی تسهیل کننده در حال تغییر است. طبق پیش بینی بانک ، با توجه به موضع سیاست پولی ، تورم سالانه در سال 2020 به 8/4 تا 8/8 خواهد رسید و بعداً در حدود چهار درصد تثبیت می شود. پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی کشور (تولید ناخالص داخلی) در سال 2020 بین چهار تا شش درصد کاهش یابد.
همچنین در rt.com
غرق نفت خام اورال روسیه در زیر سقوط بازار حماسه نفت 12 دلار زیر 12 دلارخبر مرتبط  مقدار زیادی از "کلاهبرداری استفراغ" در اقتصاد ایالات متحده و بانک فدرال از شما بابت آن شارژ می کند

“اگر اوضاع مطابق با پیش بینی اولیه توسعه یابد ، بانک روسیه چشم انداز کاهش بیشتر نرخ کلیدی را در جلسات آینده خود باز می کند. بانک مرکزی روسیه در تصمیم گیری با نرخ کلیدی خود ، پویایی تورم واقعی و مورد انتظار را نسبت به هدف و تحولات اقتصادی در طول افق پیش بینی و همچنین خطرات ناشی از شرایط داخلی و خارجی و واکنش بازارهای مالی در نظر خواهد گرفت. “

پیش بینی می شود اقتصاد روسیه مسیر بهبودی را طی کند ، پیش بینی می شود که رشد در کل در سال 2021 در حدود 2.8-4.8 درصد و در سال 2022 1.5-3.5 درصد باشد. سناریوی اولیه این بانک فرض می کند متوسط ​​قیمت مخلوط نفت اورال 27 دلار در هر بشکه است. در سال 2020 ، با افزایش بعدی آن به ترتیب به 35 دلار و 45 دلار در هر بشکه در 2021 و 2022 به ترتیب.

خبر مرتبط  فرانسه بدلیل سقوط Covid-19 بدترین رکورد اقتصادی را متحمل شده است - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید