روسیه نرخ بهره اصلی را به پایین ترین دوران پس از شوروی کاهش می دهد – RT Business News

بانک روسیه قرار است در جلسه ای که در اواخر این هفته برگزار می شود ، نرخ بهره خود را به پایین ترین سطح تاریخ اخیر این کشور کاهش دهد و اقتصاددانان انتظار دارند که حداقل 50 امتیاز پایه آن کاهش یابد.

روز جمعه ، بانک مرکزی ممکن است سومین کاهش متوالی نرخ کلیدی امسال را اعلام کند. رگولاتور آن را از 6 درصد به 5.5 درصد فعلی – بزرگترین برش یک بار از اکتبر سال 2019 – در اثر خاموش شدن کورو ویروس و افت قیمت نفت در آوریل ، کاهش داد. قبل از آن نرخ بهره در ماه فوریه 25 واحد پایه تغییر کرده بود.

اکثر اقتصاددانان انتظار دارند که بانک مرکزی در اواخر سال جاری نرخ بهره را با 50 امتیاز پایه دیگر کاهش دهد. به گفته بزرگترین وام دهنده روسیه ، Sberbank ، می توان قبل از کاهش بیشتر ، پنج درصد تأسیس کرد. با این حال ، حتی یک کاهش حداقل نرخ کلید ، آن را به ثبت پایین می آورد.

خبر مرتبط  موج دوم Covid-19 کاهش تولید ناخالص داخلی روسیه را تسریع می کند ، اما اقتصاد بهتر از همتایان اروپایی عمل می کند - Kudrin - RT Business News
همچنین در rt.com
بحران Coronavirus باعث ایجاد سرمایه گذاری خصوصی BOOM در بورس روسیه می شود“ما انتظار داریم که بانک مرکزی در روز جمعه نرخ را به 5٪ کاهش دهد و آمادگی خود را برای کاهش بیشتر اعلام کند ، که توسط بازارها با کاهش نرخ تا 4 درصد تا پایان ماه سپتامبر درک خواهد شد.” نیکولای مینکو ، استراتژیست Sberbank ، به نقل از رسانه های روسیه گفت:

هفته گذشته ، بانک روسیه اعلام کرد که می خواهد سیاست کاهش نرخ را ادامه دهد ، و افزود که ممکن است این کار را با سرعتی حتی سریعتر انجام دهد.

خبر مرتبط  روسیه برای حفاری چاه های نفت جدید آماده است تا در سال 2022 منقضی شود که توافق قطع تولید اوپک + در سال 2022 منقضی شود - RT Business News

وی گفت: “پایین بودن نرخ تورم در ابتدای سال ، ما را قادر می سازد که با وجود فشار طرفدار تورمی که توسط عوامل خارجی مانند رکود در قیمت نفت اعمال می شود ، همچنان به کاهش نرخ کلیدی ادامه دهیم و علاوه بر این ، این کار را سریعتر انجام دهیم. “ الوویرا نبیولینا ، رئیس بانک گفت.
همچنین در rt.com
Coronavirus امسال اقتصاد روسیه را بیش از 5 درصد کاهش داد – مودیپیگیری یک سیاست پولی سست با روشی که روسیه در جریان بحران مالی قبلی و مسیر بازار انرژی انجام داد متفاوت است. دلیلش این است که پول روسیه نسبت به گذشته پایدارتر است ، زیرا دولت اعتماد کشور را به نفت کاهش داده است.

براساس مبادله مشتقات CME Group ، در طول بحران مالی جهانی 2008 ، روبل 37 درصد در برابر دلار کاهش یافته است ، در حالی که ، بین سال های 2014 و 2016 ، این کاهش در مقابل صعود به بالای 60 درصد بوده است. با وجود افت شدید در ماه مارس ، واحد پول روسیه تا حدودی دوباره صعود کرد و همینطور شد “تنها 12 درصد پایین تر از اوج اخیر 15 ژانویه سال 2020” در پایان هفته گذشته ، این تحلیل گفت:

خبر مرتبط  طلا و نقره به دلیل ضعف در چاپ پول بانک فدرال رزرو ، بیش از دلار آمریکا ضعیف تر می شوند - RT Business News

“با توجه به اینکه نرخ بهره روسیه هنوز خیلی بالاتر از صفر است ، بانک مرکزی این گزینه را دارد که نرخ ها را برای تحریک رشد کاهش دهد.” CME Group خاطرنشان كرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید