روسیه می خواهد دلار آمریکا را به نفع تجارت ارزهای ملی بین کشورهای SCO کاهش دهد – RT Business News

به گفته میخائیل میشوستین ، نخست وزیر روسیه ، تغییر از دلار آمریکا به تجارت با ارزهای ملی یکی از آینده نگرانه ترین زمینه های همکاری سازمان همکاری شانگهای (SCO) است.

میشوستین روز دوشنبه در یک نشست سازمان همکاری شانگهای صحبت کرد “توسعه شهرک های جایگزین و مستقل از دلار” یک مسئله مهم است “ما امیدواریم كه گسترش عمل تسویه حساب های متقابل با ارزهای ملی را امیدوار كنیم.” او بیان کرد.

نخست وزیر تأکید کرد که اعضای سازمان باید روی یک رویکرد هماهنگ در این زمینه کار کنند و در مورد سازوکار بودجه پروژه های SCO بیشتر بحث کنند.

خبر مرتبط  گوگل و فیس بوک در مبارزه با اتهامات دولت به پیمان مخفی برای تقلب در بازار تبلیغات آنلاین همکاری خواهند کرد - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
کشورهای BRICS + سیستم مالی خود را برای جلوگیری از ملوانان دلار و مست در مطبوعات دارند – جورج گالوویدر اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای که اوایل ماه جاری برگزار شد ، یکی از اعضای این گروه ، قزاقستان ، نیز از تقویت تجارت ارزهای ملی بین شرکا حمایت کرد. رئیس جمهور کسیم-جومارت توکایف گفت: باز کردن ظرفیت اقتصادی اتحاد با توجه به افزایش حمایت از حمایت و برهم زدن زنجیره های تأمین بین المللی ، یک کار فوری است. وی گفت: ایجاد یک نقشه راه برای افزایش تدریجی سهم ارزهای ملی در شهرک های متقابل و همچنین راه اندازی مکانیزم مشاوره مالی اوراسیا می تواند این کار را تسهیل کند.

خبر مرتبط  نفت خام ساحل خلیج فارس معیار خاص خود را کسب می کند - RT Business News

SCO در سال 2001 توسط شش کشور م foundسس تأسیس شد – روسیه ، چین ، قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان و ازبکستان. قبل از آن ، همه کشورهای فوق ، به جز ازبکستان ، در یک انجمن سیاسی معروف به پنج شانگهای عضو بودند. SCO از آن زمان گسترش یافته است ، هند و پاکستان در سال 2017 وضعیت اعضای کامل خود را دریافت می کنند. کشورهای عضو تقریباً نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند و حدود یک پنجم تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می دهند.

خبر مرتبط  ذخایر طلا و ارز روسیه در یک هفته 1 میلیارد دلار افزایش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
SWIFT می گوید یورو دلار آمریکا را به عنوان پرکاربردترین واحد پول جهان شکست می دهدبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید