روسیه منجر به صعود سهام چهارم در بازار نوظهور به بالای چهار ماه شد – RT Business News

شاخص MSCI سهام جهان در حال توسعه روز دوشنبه 1.8 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از 26 فوریه رسید. این رشد بدست می آید زیرا داده های اقتصادی قوی از بازارهای نوظهور به سرمایه گذاران امید به بهبود اقتصادی دارد.

سهام چینی بزرگترین افزایش شاخص برای این بود که فعالیت تجاری این کشور به طور پیوسته بهبود می یابد. هفته گذشته قرائت های شدید اقتصادی از چین و ایالات متحده باعث کاهش اشتهای ریسک سرمایه گذاران شد. این امر به بازارها كمك كرد تا نگرانی های مربوط به افزایش موارد كروناویو و اقدامات جدیدی را كه در جهان توسعه یافته وجود دارد جبران كنند.

خبر مرتبط  کشتن دلار آمریکا با اعتیاد به "دوزهای روزافزون هروئین پولی" - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

با حمایت بخش انرژی ، سهام روسیه منجر به دستاوردهای بازارهای اروپا ، خاورمیانه و آفریقا شد. افزایش قیمت نفت به صادرکنندگان روسی و همچنین پول ملی کمک کرده است. شاخص RTS روسیه از ماه مارس بیش از 30 درصد به دست آورد.

“با وجود مقدار بی سابقه ای از پول نقد در سیستم ، سهام و اوراق قرضه با بازده بالا در صورت عدم بازده قابل قبول از بازار پول و اوراق قرضه دولتی بلند مدت ، توجه زیادی را از طرف سرمایه گذاران جلب می کنند.” حسین سعید ، استراتژیست بازار در FXTM ، در یادداشتی که توسط رویترز مشاهده شده ، نوشت.

خبر مرتبط  ذخایر عربستان سعودی در حالی که پادشاهی با مبارزات همه گیر و Covid-19 در بازار روبرو می شود ، سقوط می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
فعالیت های اقتصادی روسیه با محدود کردن محدودیت های مربوط به کوروی ویروس ، افزایش می یابد“برای زنده نگه داشتن این راهپیمایی ، ما نیاز به مداخله بیشتر از سیاستگذاران مالی و پولی و برای اینکه سرمایه گذاران باور داشته باشند که این سیاست ها به اندازه کافی سخاوتمندانه هستند تا نقدینگی بیشتری را فراهم کنند ،” او گفت.

در مقابل با ارزهای در حال ظهور در بازار ، سهام سریع تر از دوره معمول در طول همه گیری بهبود می یابند. این امر عمدتاً به دلیل افزایش پول در بازار اتفاق افتاد.

بیشتر بخوانید: با وجود همه گیری Covid-19 ، تجارت آلمان به سرمایه گذاری در روسیه ادامه می دهد

خبر مرتبط  راه اندازی هند ShareChat به نظر می رسد خلاoid ناشی از ممنوعیت TikTok را پر کند - RT Business News

درمورد ارزهای در حال ظهور بازار ، بسیاری از آنها حمایت کمتری از افزایش اشتها داشتند. واحد پول روسیه در روز دوشنبه در حدود یک درصد در برابر دلار آمریکا سقوط کرد و معامله 71.87 روبل شد.

سهام ترکیه حدود 1.7 درصد افزایش یافت و لیر ترکیه نیز به نرخ دلار صاف شد. سهام اروپای مرکزی نیز افزایش یافت ، و مجارستان مجارستان و زلوتی لهستان در دامنه صاف تا پایین در برابر یورو قرار گرفتند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید