روسیه ممکن است با کاهش دو رقمی صادرات گاز روبرو شود زیرا همه گیر تقاضا را فلج می کند – RT Business News

آژانس رتبه بندی ملی روسیه (NRA) هشدار داده است که شیوع ویروس کرونا و فصل زمستان گرمتر از حد متوسط ​​در اروپا ممکن است صادرات گاز طبیعی روسیه را در این سال 16 درصد کاهش دهد.

روزنامه روسی کومرسانت روز دوشنبه با استناد به برآورد آژانس گزارش داد ، تقاضای جهانی برای سوخت آبی ممکن است در سال 2020 بین چهار تا پنج درصد نسبت به سال قبل منقبض شود ، که بدترین کاهش در 11 سال گذشته را نشان می دهد.
همچنین در rt.com
روسیه در نبرد برای بازار بزرگ انرژی چین ، ایالات متحده را شکست دادخبر مرتبط  اقتصاد ایالات متحده تا کنون شدیدترین سقوط را تجربه می کند ، زیرا تولید ناخالص داخلی تقریباً 32٪ در طول اوج کروناویروس سقوط می کند - RT Business News

کاهش تقاضا در حالی است که تلاش های مداوم برای مهار ویروس کرونا وجود دارد و انتظار می رود که کشورهای اروپایی زمستانی گرم داشته باشند. در نتیجه ، طبق پیش بینی NRA ، بازار انرژی روسیه می تواند در سال جاری تا 6.4 درصد کاهش یابد ، در مقایسه با انقباض جهانی 5 درصدی.

در نه ماه اول سال 2020 ، روسیه نیم تریلیون متر مکعب گاز طبیعی پمپاژ کرد ، به این معنی که تولید هشت درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. طبق برآورد تحلیلگران ، متوسط ​​تولید روزانه نیز بیش از 15 درصد کاهش یافته است که بیشتر به دلیل کاهش تولید صادر کننده اصلی گاز روسیه ، گازپروم است.

خبر مرتبط  سهام برتر تراشه ساز چین در خطر تهدید به تحریم های ایالات متحده متلاشی می شود - RT Business News
همچنین در rt.com
جریان کامل پیش رو! دانمارک مانع نهایی خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا را برطرف می کنددر حالی که قرار است صادرات گاز روسیه در سال جاری بین 15 تا 16 درصد کاهش یابد ، تحلیلگران پیش بینی می کنند که در سال 2021 ، زمانی که محموله ها به سطح 220.2 میلیارد متر مکعب قبل از بحران برسند ، بهبود می یابند. بهبودی ناشی از رشد تقاضا از بزرگترین وارد کننده گاز جهان ، چین و همچنین سایر بازارهای آسیا خواهد بود.

خبر مرتبط  سهام جهانی در میان تنش های فزاینده بین ایالات متحده و چین کاهش می یابد - RT Business News

پیش بینی می شود که کاهش شدید قیمت انرژی ، درآمد شرکت های انرژی روسی را چهار برابر کند ، در حالی که فروش خالص در بخش نفت و گاز این کشور می تواند تا یک سوم کاهش یابد. با این حال ، انتظار می رود به زودی سال آینده که قیمت ها به رشد می روند ، وضعیت بهبود یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید