روسیه ممکن است از شکاف تجاری بین چین و استرالیا سود ببرد – RT Business News

تامین کنندگان زغال سنگ روسی می توانند صادرات خود را به چین افزایش دهند ، زیرا گزارش شده است که بزرگترین خریدار زغال سنگ در جهان ، در میان افزایش تنش ها بین دو کشور ، محموله های کالا را از استرالیا مهار می کند.

توسعه دهنده بزرگترین کانسار ذغال سنگ روسیه ، الگا ، روز سه شنبه اعلام کرد که با یک شرکت حمل و نقل چینی سرمایه گذاری مشترکی را برای تبلیغ زغال سنگ روسیه در بازار عظیم چین ایجاد کرده است. پروژه بین الگاگول و GH-Shipping قرار است تقاضای رو به رشد چین برای زغال سنگ کک سازی با کیفیت بالا را برآورده کند.
همچنین در rt.com
استرالیا پیش از این در تلاش است تا WTO بیش از 80٪ افزایش تعرفه جو را با چین درگیر کندخبر مرتبط  چین ممکن است به عنوان اشتهای جهانی برای افزایش فلز ، قرارداد مس با ارزش یوان را در بورس شانگهای آغاز کند - RT Business News

این معامله قرار است کمک کند تا ذخایر زغال سنگ روسیه به چین از یک میلیون تن در سال جاری به 30 میلیون تن در سال 2023 کمک کند و توسعه دهنده می تواند به طور بالقوه واردات سالانه را به 50 میلیون تن افزایش دهد. همچنین انتظار می رود سرمایه گذاری مشترک به هدف بلند پروازانه دولتهای روسیه و چین برای افزایش چشمگیر گردش تجاری دوجانبه کمک کند ، زیرا این امر باعث افزایش 5 میلیارد دلار در سال حجم تجارت بین دو کشور می شود.

ادامه مطلب

“منابع زغال کک از الگا جایگزین مقدار قابل توجهی زغال سنگ استرالیایی و آمریکایی با کیفیت مشابه خواهد شد” الكساندر ایسایف ، مدیر كل الگاگول گفت.

پیش از این مكل ، یك تولید كننده روس دیگر گفته بود كه قصد دارد صادرات زغال سنگ به چین را در میان محدودیت های واردات استرالیا از سوی پكن افزایش دهد. اولگ کورژوف ، مدیر عامل شرکت Mechel ، به نقل از رسانه های روسی ، در ماه نوامبر ، محموله ها 13 درصد افزایش یافت و قرار است در ماه دسامبر 25-30 درصد جهش یابد.

خبر مرتبط  پکن در پاسخ به دامپینگ قیمت ، 212٪ تعرفه شراب استرالیا را می زند - RT Business News

پس از آغاز محدودیت سرمایه گذاری های چین در این کشور ، از حدود سه سال پیش تنش ها بین دو کشور در حال افزایش است. در سال 2018 ، هنگامی که Huawei و ZTE چین 5G را ممنوع کرد ، کانبرا سوخت به آتش افزود. آخرین تشدید زمانی رخ داد که استرالیا در ماه آوریل خواستار تحقیق بین المللی در مورد ریشه شیوع ویروس کرونا شد.

خبر مرتبط  خزانه داری ایالات متحده و فدرال رزرو آمریکا مانند شرکایی هستند که باعث جریحه دار کردن مردم آمریکا می شود - پیتر شیف - RT Business News

در اوایل این هفته ، رسانه های وابسته به دولت چین گزارش دادند که بهترین برنامه ریز اقتصادی کشور به نیروگاه های برق داخلی چراغ سبز برای واردات زغال سنگ بدون محدودیت ترخیص از چندین کشور داده است “به جز استرالیا.” در حالی که پکن به طور رسمی محدودیت ها را تأیید نکرده است ، کانبرا قبلاً از دولت چین خواسته است تا گزارش ها را روشن کند.

گزارش های این هفته اولین ادعایی نیست که چین بی سر و صدا واردات زغال سنگ از استرالیا را ممنوع کرده است. گزارش شده ماه گذشته چندین میلیون تن زغال سنگ استرالیایی به ارزش بیش از 500 میلیون دلار در بنادر چین گیر کرده بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید