روسیه ممکن است آزمایش آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را در کریمه آغاز کند – RT Business News

آناتولی آکساکوف ، رئیس کمیته دومای دولتی در بازار مالی ، فاش کرد شبه جزیره کریمه می تواند اولین منطقه روسیه باشد که از روبل دیجیتال استفاده می کند ، که ممکن است به مشاغل محلی کمک کند تا تحریم ها را دور بزنند.

آكساكف گفت كه وی قبلاً درباره این پروژه با متخصصان فناوری اطلاعات كریمه ، از جمله استفاده احتمالی آن برای معاملات با بنگاه های داخلی روسیه و بازار خارجی ، گفتگو كرده است. به گفته این مقام ، این می تواند راهی برای غلبه بر محدودیت هایی باشد که کریمه پس از پیوستن دوباره آن به روسیه در سال 2014 با آن روبرو است.

خبر مرتبط  هند با در نظر گرفتن TOTAL BAN در ارزهای رمزنگاری شده - رسانه - اخبار کسب و کار RT

وی گفت که طرح آزمایشی می تواند سال آینده آغاز شود و افزود که متخصصان برای انجام آزمایش توافق کردند.
همچنین در rt.com
روسیه با افزایش تقاضا برای پرداخت های بدون پول ، مسئله روبل دیجیتال را در نظر می گیرددر ماه اکتبر ، بانک مرکزی روسیه (CBR) رایزنی های عمومی در مورد راه اندازی روبل دیجیتال را آغاز کرد که در پایان سال پایان می یابد. ناظر مالی آن را اینگونه تعریف کرد “یک شکل دیجیتالی از پول ملی روسیه” با هدف انجام سریعتر ، ساده تر و مطمئن تر پرداخت ها انجام می شود.

خبر مرتبط  انرژی باد می تواند بیش از 3 میلیون شغل جدید در سراسر جهان طی 5 سال آینده اضافه کند - گزارش - RT Business News

روبل دیجیتال قرار نیست جای اشکال موجود پول را بگیرد و همراه با روبل های نقدی و غیر نقدی صادر خواهد شد. کاربران و مشاغل شخصی می توانند روبل دیجیتال را به صورت رایگان به کیف پول الکترونیکی خود منتقل کرده و از آنها در دستگاه های تلفن همراه ، بصورت آنلاین و آفلاین استفاده کنند و پول خود را بین سه شکل تبدیل کنند.
همچنین در rt.com
روسیه در میان 10 کشور برتر انقلاب جهانی بانکداری دیجیتال استخبر مرتبط  سهام علی بابا پس از آغاز تحقیقات ضد انحصاری چین در خرده فروش آنلاین - RT Business News سقوط می کند

الویرا نبیولینا ، رئیس بانک مرکزی روسیه ، در ماه اکتبر گفت که آزمایش آزمایشی ممکن است در پایان سال آینده آغاز شود. وی همچنین اشاره کرد که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نمی توانند مانند پول نقد و ارزهای رمزپایه به صورت ناشناس مورد استفاده قرار گیرند یا منتقل شوند ، اما ناظر برای تقویت محرمانه بودن عملیات کار خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید