روسیه قصد دارد سال آینده طبق توافقنامه OPEC + تولید نفت را افزایش دهد – RT Business News

الكساندر نوواك ، معاون نخست وزیر مسئول بخش انرژی ، گفت كه روسیه در صورت ادامه ثبات در بازار ، از تولید پیاده روی تحت توافق تاریخی OPEC + در روز فوریه ماهانه 500000 بشكه پشتیبانی خواهد كرد.

“اگر وضعیت عادی و ثابت بماند ، ما از افزایش حمایت خواهیم کرد” نواک روز جمعه به خبرنگاران افزود ، طرفین توافق باید به تدریج تولید خود را افزایش دهند تا از لرزاندن بازار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

روسیه یکی از اعضای اصلی ائتلاف تولید نفت موسوم به اوپک + است که اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدان آنها را تشکیل می دهد. در ماه آوریل ، این گروه موافقت کرد تولید خام را با رکورد 9.7 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) ، یا حدود 10 درصد از تقاضای جهانی قبل از بحران کاهش دهد ، در تلاش برای تقویت بازار نفت ، که تحت تأثیر همه گیر ویروس کرونا قرار گرفت. . متعاقباً این محدودیت در 7.7 میلیون بشکه در روز در ماه آگوست کاهش یافت و در آغاز سال 2021 کاهش بیشتری خواهد یافت.

خبر مرتبط  حباب سفر سنگاپور-هنگ کنگ با افزایش موارد Covid-19 در آخرین لحظه با تأخیر مواجه می شود - اخبار تجاری RT

علی رغم تداوم تلاطم و بسته شدن مرزهای جدید توسط ویروس جدید ، اعضای OPEC + قرار است تولید روزانه خود را با 500،000 بشکه در روز در ژانویه ، که منجر به کاهش کل تولید به 7.2 میلیون بشکه در روز می شود. با این حال ، هنوز هم بسیار کمتر از تقریبا سه میلیون بشکه در روز کاهش سهمیه برنامه ریزی شده برای شروع در سال 2021 طبق توافق اولیه است.

خبر مرتبط  یورو دلار آمریکا را به عنوان پرکاربردترین واحد پولی جهان شکست می دهد - RT Business News

اجلاس بعدی OPEC + قرار است در 4 ژانویه برگزار شود. ائتلاف قرار است تصمیم بگیرد که آیا آنها باید 500،000 بشکه در روز بیشتر از فوریه به بازار اضافه کنند. پس از ارسال سود هفتگی برای چند هفته متوالی در میان امیدهای واکسن ، معاملات آتی نفت خام این هفته ، در میان نگرانی ها مبنی بر اینکه جهش ویروس کرونا می تواند تقاضای سوخت را دوباره خرد کند ، عقب نشینی کرد.

خبر مرتبط  هند برای گسترش سرمایه گذاری دو جانبه با انگلیس معاملات تجاری مرکب می کند - RT Business News

بیشتر بخوانید: روسیه به دنبال تقویت منابع نفتی به هند برای دهه های آینده است

نواک ، که قبل از انتصاب به عنوان معاون نخست وزیر هشت سال به عنوان وزیر انرژی روسیه خدمت می کرد ، معتقد است که در مقایسه با پیش بینی های سه ماهه دوم ، وضعیت فعلی هنوز بسیار بهتر است. وی افزود: قیمت نفت 45-55 دلار در هر بشکه برای بازگرداندن تولید نفت روسیه کافی است که امسال بیش از هشت درصد کاهش داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید