روسیه شرکای BRICS را برای پیوستن به پروژه های عظیم نفت و گاز قطب شمال دعوت می کند – RT Business News

الكساندر نواك ، وزیر انرژی روسیه از همكاران عضو برجام دعوت به مشاركت در پروژه های توسعه انرژی روسیه در قطب شمال كرده است.

نواک گفت ذخایر هیدروکربن در قطب شمال روسیه 7.33 میلیارد متریک تن نفت و 50.45 تریلیون متر مکعب گاز طبیعی تخمین زده شده است. این میزان به ترتیب 24.7 و 72.1 درصد از کل ذخایر قابل بازیابی روسیه است.

به گفته نواک ، که هفته گذشته یک جلسه ویدئو کنفرانس با وزیران انرژی BRICS برگزار کرد ، روسیه از نظر ذخایر اثبات شده در رتبه اول جهان است. سال گذشته ، این کشور به یکی از پنج تولید کننده برتر LNG در جهان تبدیل شد و پیش بینی می شود روسیه تا سال 2035 تولید خود را از 29 میلیون فعلی به 140 میلیون تن LNG در سال افزایش دهد.

خبر مرتبط  عربستان سعودی تلاش برای کشتن رسوبات آمریكا را انكار كرد و سرزنش نفت در روسیه را مقصر دانست - RT Business News

وزیر انرژی روسیه گفت که گاز طبیعی یکی از امیدوار کننده ترین و سازگار با محیط زیست هیدروکربن های قرن بیست و یکم است و در آینده ای قابل پیش بینی ، منابع انرژی متداول بیشترین بخش تعادل انرژی جهانی را تشکیل می دهند.
همچنین در rt.com
روسیه خواص ذخایر نفتی را برای بهره برداری از ذخایر عظیم انرژی قطب شمال ایجاد می کندخبر مرتبط  JPMorgan و چهار بانک مهم دیگر تریلیون ها دلار پول کثیف مانند پنج خانواده جنایی NYC - Max Keizer - RT Business News

“طبق پیش بینی سکوی همکاری تحقیقاتی انرژی BRICS ، تا سال 2040 ، سهم منابع انرژی فسیلی بیش از 70 درصد تعادل انرژی کشورهای ما را تشکیل می دهد” او گفت.

“من از شرکای برجام خود دعوت می کنم تا در اجرای پروژه های مشترک نفت و گاز در قطب شمال شرکت کنند. ما در حال حاضر با کشورهای غیر قطبی مانند ژاپن ، چین و فرانسه همکاری می کنیم. “ او اضافه کرد.

وی توضیح داد که هیدروکربنهای قطب شمال به دلیل راحتی مسیر دریای شمال به عنوان کوتاهترین مسیر دریایی برای آوردن هیدروکربنهای قطب شمال به مصرف کنندگان ، از مزیت رقابتی قابل توجهی برخوردار هستند. به گفته نواک ، از هر هشت گیاه جدید مایع سازی که در روسیه برنامه ریزی شده است ، چهار مورد در قطب شمال مستقر می شوند (Obsky LNG ، Arctic LNG ، Arctic LNG 2 و Arctic LNG 3). دو مورد در خاور دور روسیه (LNG شرق دور و LNG Vladivostok) و دو مورد دیگر در ساحل دریای بالتیک (مجتمع شیمی بالتیک و LNG Portovaya) ساخته خواهد شد.

خبر مرتبط  هند برای نجات اقتصاد از شیوع ویروس کرونا به کشاورزان خود شرط می بندد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید