روسیه شروع به ساخت بزرگترین و قدرتمندترین یخچال هسته ای جهان برای سفرهای دریایی قطب شمال – RT Business News

بنا به گفته شرکت فرعی Rosatomflot ، کارخانه کشتی سازی زوزدا روسیه ساخت اولین کشتی یخ شکن هسته ای در سطح رهبر را آغاز کرده است. کشتی پرچمدار “روسیه” نامگذاری می شود.

“این به قدرتمندترین کشتی یخ شکن در تاریخ کشتی سازی جهانی تبدیل خواهد شد.” این شرکت گفت ، آن را اضافه کرد “هیچ مشابهی در جهان ندارد.” همچنین گفت که “پروژه رهبر پایه و اساس ناوگان یخ شکن روسیه خواهد شد. “

یخدان یخ شکن “رهبر” یا پروژه جدید 10510 ، در ماه آوریل ، هنگامی که زوزدا و روزاتومفلوت قراردادی برای ساخت آن امضا کردند ، چراغ سبز گرفتند. پیش بینی می شود این یخدان در سال 2027 عملیاتی شود.

خبر مرتبط  وزارت حمل و نقل ایالات متحده برای مشاجره با تیتراژ - پروازهای مسافر چینی را مسدود کرده است - RT Business News

“یخدان یخ منحصر به فرد دارای ویژگی های استثنایی برای کار در طول سال در شرق قطب شمال ،” گفت مصطفی کاشا ، مدیرعامل Rosatomflot.

در سال 2016 فهمید که یخدان یخ ساز کلاس رهبری ، یخچال های طبیعی هسته ای موجود از جمله قدرتمندترین پروژه جهان 22220 یخچال های روسی را که در حال حاضر در دست ساخت است ، کوتوله می کند. کشتی دوشیزه آن پروژه ، Arktika ، در حال حاضر در حال انجام آزمایشات نهایی خود است و پیش بینی می شود اواخر امسال به ناوگان ملحق شود ، در حالی که قرار است دو کشتی دیگر از این نوع در دو سال آینده پرتاب شوند.

در حالی که Arktika قادر به شکستن یخ به ضخامت سه متر است ، یخچال های جدید کلاس “رهبر” قادر خواهند بود تا یک بشقاب یخ به ضخامت 4.3 متر بریزند و همچنین 8 ماه بدون ورود به بندر در دریا بمانند. یخچال های طبیعی جدید دو برابر پانچ دارند و در مقایسه با خروجی 60 مگاواتی Arktika ، نیروگاه 120 مگاواتی دارند.

خبر مرتبط  کره جنوبی با ضرب و شتم 63 میلیون دلار مرسدس بنز ، به جرم داده های كلاهبرداری مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای ، به قتل رساند - RT Business News

ابعاد یخ شکن سطح رهبر نیز چشمگیر است: این کشتی بیش از 210 متر طول خواهد داشت – کمی کمتر از دو زمین فوتبال و 47 متر طول ، مساوی با یک ساختمان مسکونی 13 طبقه.

https://www.youtube.com/watch؟v=5NDoF1LJg80

وظیفه هر دو خانواده کشتی ها می باشد تا از طریق یخ مسیر دریای شمال روسیه راهی برای کشتی های نرمتر فراهم کنند. آنها کشتی های حامل سوخت فسیلی را که از ذخایر قطب شمال روسیه به سمت آسیا و اقیانوسیه حرکت می کنند همراهی می کنند.

خبر مرتبط  با وجود همهگیری Covid-19 ، تجارت آلمان همچنان به سرمایه گذاری در روسیه ادامه می دهد - RT Business News

روسیه تنها کشور جهان است که ناوگان بزرگی از یخچال های هسته ای را اداره می کند. چنین کشتی هایی به طور قابل توجهی بزرگتر و قدرتمندتر از همتایان معمولی خود هستند ، بنابراین قادر به کار در صفحات یخی ضخیم قطب شمال هستند. موتورهای هسته ای به کشتی ها اجازه می دهند برای مدت طولانی بدون نیاز به سوخت گیری مکرر به طور مستقل کار کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید