روسیه در عرض 1 هفته 4.5 میلیارد دلار به ذخایر ارزی خود اضافه می کند – RT Business News

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی ، ذخایر طلای و ارز روسیه به 589.8 میلیارد دلار افزایش یافته است.

وجوه بین المللی هفته گذشته (16 تا 23 اکتبر) با رشد 4.5 میلیارد دلاری معادل 0.8 درصد رشد کردند. تنظیم کننده خاطرنشان کرد که رشد تحت تأثیر قرار گرفته است “ارزیابی مجدد مثبت و رشد قیمت طلا.”

آمار نشان داد که از اول ژانویه ، روسیه ذخایر فارکس را با 35.4 میلیارد دلار افزایش داد. آنها در سال گذشته 18.3 درصد رشد داشتند.

خبر مرتبط  به گفته مشاور ، تقاضا برای جواهرات طلا در چین و هند کاهش می یابد - RT Business News

ذخایر بین المللی دولت دارایی های خارجی بسیار نقدینگی است که شامل سهام طلای پولی ، ارزهای خارجی و دارایی های حق رسم ویژه (SDR) است که در اختیار بانک مرکزی روسیه (CBR) و دولت است. سطح فعلی منابع بالاتر از هدف 500 میلیارد دلاری تعیین شده توسط CBR است.

خبر مرتبط  اقتصاد هند نشان می دهد علائم بهبودی زود هنگام پس از خاموش شدن شدید Covid-19 - خبرنامه RT Business
همچنین در rt.com
“پیتر شیف:” جهان در حال فروپاشی است و به یک استاندارد طلایی برمی گرددروسیه چهار سال است که ذخایر خود را افزایش می دهد. سال گذشته ، رشد نزدیک به 86 میلیارد دلار بوده است ، در حالی که 2018 و 2017 به ترتیب حدود 33 میلیارد و 55 میلیارد دلار افزایش داشته است.

این کشور همچنین در حال تغییر شکل سهام بین المللی خود بوده و سهم دلار آمریکا را به سود سایر ارزها و طلا کاهش داده است. سال گذشته ، CBR گزارش داد که سهم دلار از 43.7 درصد به 23.6 درصد در 12 ماه نسبت به مارس 2018 کاهش یافته است.

خبر مرتبط  قیمت نفت در میان کاهش تولید اوپک + با عدم قطعیت مواجه شد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید