روسیه در حال کار بر روی پروژه نفتی عظیم برای تقویت موقعیت کشور در قطب شمال – RT Business News

غول انرژی روسیه روسنفت در حال توسعه یک پروژه چند میلیارد دلاری Vostok Oil است که انتظار می رود حضور این کشور را در منطقه قطب شمال تقویت کند و اقتصاد را تقویت کند.

ایگور سچین ، مدیر عامل شرکت روسنفت ، که این هفته با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور دیدار کرده است ، متعهد شده است که وستوک اویل تا سال 2024 تا 30 میلیون تن نفت از طریق مسیر دریای شمال تحویل دهد.

خبر مرتبط  بازار سهام پس از انتخابات "بطور خاص وحشیانه" خواهد بود و طلا آخرین پناهگاه امن است - پیتر شیف - اخبار تجاری RT

به گفته سچین ، در مجموع ، این پروژه تولید ، حمل و نقل و انتقال بیش از 50 میلیون تن روغن در سال در مرحله اولیه و تا 100 میلیون تن در مرحله دوم را تضمین می کند.
همچنین در rt.com
روسیه شرکای BRICS را برای پیوستن به پروژه های عظیم نفت و گاز قطب شمال دعوت می کندخبر مرتبط  ایجاد پول از هوای خالی منجر به سقوط دلار آمریکا خواهد شد - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

پوتین این پروژه را فراخوانده است “بزرگ و امیدوار کننده” ، گفت زودتر که “تولید ناخالص داخلی کشور را به عنوان یک کل افزایش می دهد ، باعث افزایش ترافیک حمل بار در مسیر دریای شمال می شود و ، البته ، موقعیت روسیه را در قطب شمال تقویت می کند.”

Vostok Oil با هدف توسعه میادین نفت و گاز و زیرساخت های انرژی در مناطق دور افتاده شمالی روسیه است. این طرح شامل احداث خط لوله 770 کیلومتری ، مجتمع بندری و دو میدان هوایی است که باعث ایجاد دهها هزار شغل جدید می شود.

خبر مرتبط  متشکرم ، بروکسل! اکنون لهستان می تواند خط لوله گاز خود را با هزینه مالیات دهندگان اتحادیه اروپا - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید