روسیه در حال نبرد ایالات متحده در نبرد برای بازار بزرگ انرژی چین – RT Business News

براساس گزارش بلومبرگ با استناد به داده های اداره کل گمرک چین ، حدود 396،000 تن گاز طبیعی مایع روسی (LNG) در ماه ژوئن به چین صادر شد.

این رقم نشان دهنده افزایش 20.7 درصدی نسبت به ماه مه است.

آمارها نشان می دهد که صادرات LNG ایالات متحده به چین در مدت مشابه 340،000 تن بوده است که اندکی 2.4 درصد رشد داشته است.

به طور کلی ، بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان ، چین ، ماه گذشته 5.79 میلیون تن LNG وارد کرده و واردات آن را نسبت به سال گذشته 29 درصد افزایش داده است.

خبر مرتبط  ایالات متحده ممکن است با نزدیک شدن پروژه گاز به مرحله نهایی تحریم های جدید علیه Nord Stream 2 روسیه وارد کند - RT Business News

مصرف گاز در چین ، بزرگترین اقتصاد آسیا ، در سالهای اخیر رو به افزایش است زیرا دولت برای تلاش برای مقابله با آلودگی هوا به خانه ها و کارخانه ها فشار می آورد تا به جای زغال سنگ از آن استفاده کنند. این کشور در حال افزایش واردات بنزین و LNG است ، در حالی که تحلیلگران می گویند تقاضا در سال های آینده رو به رشد خواهد بود.
همچنین در rt.com
روسیه اولین محموله روغن قطب شمال را به چین تحویل می دهدخبر مرتبط  ارزش بازار شرکت های چینی به رکورد بالا می رسد - RT Business News

روسیه به دنبال تقویت تحویل LNG به بازار رو به رشد آسیا است و مراکز ذخیره سازی نزدیک به کاربران نهایی برای کاهش هزینه های حمل و نقل و افزایش انعطاف پذیری در تحویل ها. Novatek ، بزرگترین تولید کننده و صادر کننده LNG این شرکت ، گاز مایع را از طریق مسیر دریای شمال (NSR) در امتداد سواحل قطب شمال به چین انتقال داده است. تحویل های پروژه Yamal LNG باعث شده است که مدت زمان تحویل به مصرف کنندگان آسیایی به طرز چشمگیری کاهش یابد. Novatek همچنین در نظر دارد پروژه بزرگ دیگری را نیز ایجاد کند – Arctic LNG 2 که قرار است تولید LNG را در سال 2022-2023 آغاز کند.

خبر مرتبط  جدیدترین رقیب تسلا در حال طوفان بازار سهام است - RT Business News

بیشتر بخوانید: Novatek روسیه 20٪ Arctic LNG 2 را به شرکت های چینی می فروشد

سال گذشته ، این شرکت روسی با دو بنگاه چینی توافق نامه ای را امضا کرد که براساس آن ، آنها سهامدار پروژه Arctic LNG 2 با هر ده درصد سهام شرکت می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید