روسیه تحویل گاز طبیعی به چین را از طریق خط لوله مگا سیبری متوقف می کند – RT Business News

خدمات گمرکی هایهه در استان هیلونگجیانگ در شمال شرقی چین اعلام کرده است که در طی شش ماه گذشته حدود 1.58 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی روسیه از طریق خط انتقال نیرو سیبری وارد شده است.

خط لوله مرزی 3000 کیلومتری (1864 مایل) از ماه دسامبر تحویل رسمی گاز طبیعی روسی به چین را آغاز کرد. ظرفیت به اصطلاح مسیر شرقی 61 میلیارد متر مکعب گاز در سال است ، از جمله 38 میلیارد متر مکعب برای صادرات.

براساس آژانس خبری شین هوا ، این خط لوله از طریق شهر مرزی هیه وارد چین می شود و از طریق 9 استان ، شهرداری و مناطق خودمختار عبور می کند. همچنین با شبکه های گاز طبیعی موجود در چین ارتباط برقرار شده است تا اجازه دهد گاز طبیعی روسیه به شمال شرقی چین ، پکن-تیانجین-هبی و منطقه دلتا رودخانه یانگ تسه برسد.

خبر مرتبط  این بحران نفت کاملاً صنعت را تغییر خواهد داد - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه با آغاز تحویل گاز طبیعی به چین ، به شرق می چرخدتوافق در مورد تأمین گاز از طریق خط لوله برق سیبری در سال 2014 به توافق رسید ، که غول انرژی روسیه گازپروم و شرکت ملی نفت چین (CNPC) قرارداد 30 ساله را امضا کردند. این بزرگترین توافقنامه بزرگ گازپروم و اولین خط لوله گاز طبیعی بین روسیه و چین است.

خبر مرتبط  صادرات چین در بیش از یک سال گذشته با شروع دوباره بازگشایی اقتصاد جهانی - RT Business News

این شرکت روسی قصد دارد با تحویل 10 میلیون متر مکعب در روز و با هدف دستیابی به اوج ظرفیت تا سال 2025 را آغاز کند. شرکت گازپروم قصد دارد امسال پنج میلیارد متر مکعب گاز به چین ، 10 میلیارد در 2021 و 15 میلیارد در 2022 صادر کند.

خبر مرتبط  روسیه در حال نبرد ایالات متحده در نبرد برای بازار بزرگ انرژی چین - RT Business News

مصرف گاز در چین ، بزرگترین اقتصاد آسیا ، در سال های اخیر رو به افزایش است زیرا دولت به خانه ها و کارخانه ها فشار می آورد تا از آن به جای زغال سنگ برای مقابله با آلودگی هوا استفاده کنند. گازپروم قصد دارد به بزرگترین تأمین کننده چین تبدیل شود و با رشد تقاضا برای گاز طبیعی تا سال 2035 بیش از 25 درصد واردات گاز را تشکیل می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید