روسیه تابستان های طلا را پر می کند و 2.5 میلیارد دلار به ذخایر ارز خارجی در زمان اوج کروناویروس می افزاید – RT Business News

براساس آخرین اطلاعات منتشرشده از سوی بانک مرکزی این کشور ، ذخایر طلای و ارز روسیه از اول ماه مه 566 میلیارد دلار بوده است. بودجه بین المللی ماه گذشته 2.53 میلیارد دلار یا 0.4 درصد رشد داشته است.

این تنظیم کننده اظهار داشت: منابع ارزی 0.8 درصد در ماه آوریل کاهش یافته و به 440 میلیارد دلار رسیده است. در همین زمان ، ارزش طلای پولی 5.2 درصد افزایش یافت و بالغ بر 126 میلیارد دلار شد.

خبر مرتبط  هند به دنبال کنترل سخت تر کالاهای چینی است که از 3 کشور به دنبال درگیری کشنده مرزی وارد می شوند - RT Business News

ذخایر بین المللی ایالتی این کشور داراییهای بسیار با نقدینگی خارجی است که شامل سهام طلای پولی ، ارزهای خارجی و داراییهای ویژه ترسیم حق (SDR) است که در اختیار بانک مرکزی روسیه (CBR) و دولت است.

سطح فعلی منابع تقریباً 20 درصد بالاتر از هدف 500 میلیارد دلار تعیین شده توسط CBR چند سال پیش است.
همچنین در rt.com
روسیه در برابر همه گیر کورو ویروس – پوتین ، ذخایر کافی برای محافظت از مردم خود داردخبر مرتبط  پروژه نیروگاه هسته ای شناور تنها در جهان در روسیه به طور کامل عملیاتی می شود (عکس ، VIDEO) - RT Business News

روسیه چهار سال است که در حال افزایش ذخایر است. سال گذشته این رشد تقریبا 86 میلیارد دلار بوده است ، در حالی که سال 2018 و 2017 به ترتیب حدود 33 میلیارد و 55 میلیارد دلار افزایش داشته اند.

در طی چند سال گذشته ، روسیه در حال تغییر شکل دادن به منابع بین المللی خود است و سهم دلار آمریکا را به نفع سایر ارزها و طلا کاهش داده است. سال گذشته ، بانک مرکزی روسیه گزارش داد که سهم بازپرداخت در دوازده ماه از مارس 2018 از 43.7 درصد به 23.6 درصد کاهش یافته است.

خبر مرتبط  اقتصاد چین تقریباً بین 7 درصد در جنگ کورو ویروس فرو می رود - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید