روسیه بیش از 200 میلیارد دلار برای مبارزه با فقر سرمایه گذاری خواهد کرد – RT Business News

اتاق حساب های کشور در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که دولت روسیه قرار است در مدت پنج سال در مجموع 15.3 تریلیون روبل (تقریبا 207 میلیارد دلار) برای کاهش فقر و تقویت درآمد واقعی شهروندان هزینه کند.

در این سند که روز پنجشنبه توسط آژانس منتشر شد ، آمده است كه تدابیری كه قرار است از طریق پروژه های ملی و فدرال و همچنین برنامه های ایالتی اجرا شود ، كمك می كند به كاهش تعداد روس ها با درآمد زیر سطح معیشت كمك كند.
همچنین در rt.com
روسیه در رتبه دوم اقتصادی بلومبرگ انتظار می رود در سال 2021 انتظارات را پشت سر بگذاردخبر مرتبط  این بحران نفت کاملاً صنعت را تغییر خواهد داد - RT Business News

طبق محاسبات تحلیلگران ، سطح فقر می تواند 2.32 واحد درصد کاهش یابد ، در حالی که درآمد واقعی یکبار مصرف 1.04 درصد از سطح فقر افزایش می یابد. این سند پیش بینی می کند که کمک های اضافی به خانواده های فقیر می تواند وضعیت را بیش از پیش کاهش دهد و منجر به 1.99 درصد کاهش فقر و 0.82 درصد رشد درآمد واقعی یکبار مصرف شود.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در کنفرانس خبری ماراتن خود که در اوایل ماه جاری برگزار شد ، اشاره کرد که حدود 20 میلیون روس در فقر زندگی می کنند. وی گفت: این کشور باید این سطح را تا پایان دهه آینده به نصف کاهش دهد ، از 13.5 درصد به 6.5 درصد جمعیت. پوتین در ابتدا می خواست تا سال 2024 به هدف بلند پروازانه خود برسد ، اما بعداً برخی از سیاستمداران اظهار داشتند که این کار بسیار سخت است.

خبر مرتبط  ارز ایران در میان تنش های شدید با ایالات متحده به پایین ترین سطح پایین سقوط می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
پوتین می خواهد در دهه آینده فقر در روسیه را به نصف کاهش دهداتاق حساب های روسیه با ارزیابی سیاست های مبارزه با فقر گفت که همه اقدامات موثر نبوده است. این اثربخشی تقریباً یک سوم آنها را زیر سال می برد و خاطرنشان می کند که تأثیر مشخصی در بهبود معیشت شهروندان ندارند. علاوه بر این ، حسابرسان خاطرنشان کردند که یک پنجم خانوارهای روسی که در طبقه فقیر طبقه بندی شده اند از 2014 تا 2018 هیچ کمک مالی دریافت نکرده اند.

خبر مرتبط  ذخایر هفتگی طلا و ارز خارجی روسیه 6.5 میلیارد دلار افزایش می یابد - RT Business News

رئیس اتاق حساب ها – و وزیر دارایی سابق – الکسی کودرین ، در این گزارش ، روسیه تنها بر اساس رشد اقتصادی خود نمی تواند به اهداف خود در زمینه ریشه کنی فقر برسد. وی به دولت توصیه كرد كه نه تنها برنامه های پشتیبانی موجود را گسترش دهد ، بلكه آنها را نیز هدفمندتر كند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید