روسیه بزرگترین الماس رنگی خود را در شمال شمالی کشف کرد – RT Business News

تولید کننده برجسته الماس جهان ، ALROSA ، یک الماس خشن 236 قیراطی از رنگ کهربا کهربا را در معدن خود در منطقه شمال شرقی یاکوتیا کشف کرده است. گوهر خیره کننده بزرگترین الماس رنگی است که تاکنون در روسیه استخراج شده است.

جواهر منحصر به فرد از “منرنگ زرد قهوه ای ، ” تصور می شود که از 120 تا 230 میلیون سال قدمت در معدن ابلیخ در رودخانه انبار پیدا شده است. از آنجا که این سپرده در شمال غربی روسیه واقع شده و به دلیل آب و هوای خشن شناخته می شود ، توسعه آن معمولاً محدود به ماه های تابستان است.

خبر مرتبط  هواوی می گوید که در حال مبارزه برای "بقا" است زیرا واشنگتن تولید کنندگان تراشه های جهانی را قطع می کند - RT Business News

“چنین الماس خشن رنگ طبیعی بزرگ یک کشف بی نظیر است ،” پاول وینیخین ، رئیس الماس بخش برش و پرداخت ALROSA ، گفت: این گوهر می تواند باعث علاقه شرکت های برش الماس خارجی شود.

با این حال ، تولید کننده هنوز تصمیم نگرفته است که آیا این سنگ قیمتی را به شکل خشن خود بفروشد یا پس از اتمام ارزیابی آن ، آن را درون خانه آماده کند. گوهر خشن ، با ابعاد اولیه 47x24x22 میلی متر ، می تواند به چندین الماس جلا خورده با کیفیت بالا تبدیل شود.

خبر مرتبط  ضبط طلاها سود معاملات معدنچی آفریقای جنوبی - RT Business News

این اولین بار نیست که الماس رنگی خشن در سپرده ابلیخ کشف شده است. تنها در یک ماه در سال 2017 ، سه سنگ منحصر به فرد از رنگهای شدید زرد ، صورتی و بنفش-صورتی در آنجا کشف شد.
همچنین در rt.com
تولیدکننده الماس روسیه امسال بهبودی را برای فروش در معرض خطر همه گیر مشاهده می کندخبر مرتبط  شركت اپل پس از ديدن تقريبا 60٪ رشد در سال 2020 ، شركت آمريكايي 2 تريليون دلاري شد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید