روسیه برای افزایش تولید و فروش زغال سنگ ، صادر کننده برتر جهان طی یک دهه خواهد بود – RT Business News

بزرگترین کشور تولید کننده زغال سنگ در جهان ، روسیه ، قصد دارد تا 15 سال آینده تولید و صادرات خود را افزایش دهد. پیش بینی می شود سهم روسیه از بازار جهانی صادرات زغال سنگ از 11 درصد فعلی به 25 درصد افزایش یابد.

با توجه به پیش نویس سند در استراتژی دولت صادر شده توسط وزارت انرژی روسیه ، تولید تا سال 2024 به 448-530 میلیون تن سالانه و تا سال 2035 به 485-668 میلیون تن در سال می رسد.

مصرف زغال سنگ داخلی بیش از 12 درصد افزایش می یابد. در حال حاضر سالانه حدود 196 میلیون تن است. کشورهای آسیا و اقیانوسیه ، آسیای جنوب شرقی ، خاورمیانه و آفریقا همچنان بازارهای مهم زغال سنگ روسیه خواهند بود.

خبر مرتبط  بانک عمده روسیه آماده می شود تا ارز رمزنگاری شده خود را تا بهار - RT Business News - راه اندازی کند

روسیه در حال حاضر مقدار زیادی زغال سنگ را به چین صادر می کند (حدود 30 میلیون تن در سال) اما هنوز پتانسیل بزرگی برای افزایش صادرات به آن در سال های آینده وجود دارد. وزارت انرژی پیش بینی می کند که صادرات به چین در 10 سال آینده به 55 میلیون تن برسد و از سطح فعلی آنها در حدود 30 میلیون تن در سال باشد.
همچنین در rt.com
هند به دنبال ذغال سنگ روسیه است تا وابستگی خود به ایالات متحده ، کانادا و استرالیا را کاهش دهدیکی دیگر از بازارهای آسیا ، هند نیز برنامه ریزی می کند “افزایش قابل توجهی” واردات ذغال سنگ کک از بنادر شرق دور روسیه است. ویتنام در حال حاضر سه برابر خرید ذغال سنگ روسی را در پشت بهره برداری از چندین نیروگاه جدید ذغال سنگ قرار داده است. در همین حال ، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) انتظار دارد كه روسیه در این دهه از اندونزی به عنوان صادر كننده اصلی زغال سنگ حرارتی سبقت بگیرد.

خبر مرتبط  فروش تجارت الکترونیکی مسکو در حین قفل شدن کورو ویروس 40٪ رشد کرد - RT Business News

استخراج زغال سنگ برای مدت طولانی یک صنعت کلیدی در روسیه بوده است که هزینه تولید در پایین ترین سطح جهان است.

این عوامل همراه با هزینه های بالای حمل و نقل ، در درجه اول در حمل و نقل ریلی ، قیمت نهایی زغال سنگ روسیه را تقریباً قابل مقایسه با قیمت های ارائه شده توسط برخی از رقبای بزرگ جهانی روسیه مانند استرالیا و آفریقای جنوبی می دانند.

خبر مرتبط  فروش بیت کوین تنها در مدت دو روز 100 میلیارد دلار از بازار رمزنگاری را از بین می برد - RT Business News

مقامات حمل و نقل روسیه در حال حاضر به دنبال گسترش ظرفیت های صادراتی ذغال سنگ هستند که از نظر توان راه آهن به مهمترین کالای صادراتی تبدیل شده است. آنها قصد دارند توسعه جدی تری از زیرساخت های ریلی و بندری ، از جمله گسترش ظرفیت راه‌آهن ترانس سیبری و راه آهن بایکال-آمور را آغاز کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید