روسیه با وجود همهگیری Covid-19 ، ذخایر فارکس را افزایش می دهد و آنها را تقریباً به 570 میلیارد دلار می رساند – RT Business News

براساس آخرین اطلاعات منتشرشده از سوی بانک مرکزی این کشور ، ذخایر طلای و ارز روسیه به کل 568.3 میلیارد دلار افزایش یافته است.

وجوه بین المللی نسبت به هفته گذشته 500 میلیون دلار یا نزدیک به 0.1 درصد افزایش یافته و از ابتدای سال حدود 9 میلیارد دلار است. تنظیم کننده گفت که هلدینگ ها افزایش یافت “به دلیل افزایش قیمت طلا ، تا حدی با فروش ارز خارجی در بازار ارز داخلی جبران می شود.”

ذخایر بین المللی دولتی با دارایی های بسیار نقدینگی خارجی است که شامل سهام طلای پولی ، ارزهای خارجی و دارایی های ویژه ترسیم حق (SDR) است که در اختیار بانک مرکزی روسیه (CBR) و دولت است. سطح فعلی هلدینگ از هدف 500 میلیارد دلار تعیین شده توسط CBR چند سال پیش بالاتر است.

خبر مرتبط  "اسلحه های بزرگ" جهان مالی جهانی با ریختن دلار آمریکا به نفع بیت کوین و طلا - Max Keizer - RT Business News
همچنین در rt.com
تولید طلای روسیه تقریباً در یک ماه از رشد 10 درصدی سالانه برخوردار استروسیه به مدت چهار سال در حال افزایش ذخایر بود. سال گذشته این رشد تقریبا 86 میلیارد دلار بوده است ، در حالی که سال 2018 و 2017 به ترتیب حدود 33 میلیارد و 55 میلیارد دلار افزایش داشته اند.

خبر مرتبط  بیماری همه گیر Covid-19 حراج ماهی سال نو در توکیو را ترک می کند بدون جنگ مناقصه فک و خریدهای پرهزینه - RT Business News

این کشور همچنین در حال تغییر شکل دادن منابع بین المللی خود است و سهم دلار آمریکا را به نفع سایر ارزها و طلا کاهش می دهد. سال گذشته ، CBR گزارش داد که سهم سبز در 12 ماه از مارس 2018 از 43.7 درصد به 23.6 درصد کاهش یافته است.

خبر مرتبط  فعالیت های اقتصادی روسیه با محدود کردن محدودیت های مربوط به کوروی ویروس روبرو می شود - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید