روسیه با وجود سهمیه های موجود و مالیات صادرات ، تاج برترین صادر کننده گندم جهان را از آن خود می کند – RT Business News

وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) در جدیدترین چشم انداز صنعت گفت ، روسیه علی رغم سهمیه آینده صادرات غلات و مالیات صادرات گندم ، پیشتاز صادرات جهانی گندم را از دست خواهد داد.

طبق پیش بینی های تولید جهانی غلات و دانه های روغنی ، روسیه در صادرات برتر در فصل 2020-2021 که در 30 ژوئن به پایان می رسد ، بزرگترین صادر کننده خواهد بود. در فصل قبل ، فروش گندم از روسیه ، که صادر کننده شماره یک جهان بود سالها پشت سر هم ، توسط اتحادیه اروپا پیشی گرفت.

خبر مرتبط  بازار خودرو روسیه دومین بازار بزرگ اروپا است - RT Business News

در ماه دسامبر ، مقامات روسی محدودیت صادرات 5/17 میلیون تن برای برخی غلات ، از جمله گندم ، چاودار ، جو و ذرت برای باقی مانده سال بازاریابی در طول فصل جاری تعیین کردند. این اقدام شامل وضع مالیات صادرات بر گندم 30.40 دلار در هر تن است.
همچنین در rt.com
بورس مسکو با شروع قراردادهای آتی گندم بذرهای بالقوه را می کاردخبر مرتبط  سهم چین از هزینه های لوکس جهانی در میان انسداد ویروس کرونا دو برابر می شود - اخبار تجاری RT

انتظار می رود این گام برای تأمین امنیت داخلی و ایجاد ثبات در قیمت کالاهای مختلفی از جمله آرد و نان در میان تحولات اقتصادی از بیماری همه گیر Covid-19 و افت قیمت نفت باشد.

طبق USDA ، گامی که منجر به افزایش قیمت غلات شود ، مانع از این می شود که کشور در صادرات گندم خود جایگاه نخست را به دست آورد.

خبر مرتبط  طبق قوانین دادگاه ، شل باید نزدیک به نیم میلیارد دلار برای نشت نفت در نیجریه پرداخت کند - RT Business News

در اوایل این هفته ، رئیس اتحادیه صادر کنندگان غلات روسیه به رویترز گفت که مسکو در حال بررسی افزایش مالیات صادرات گندم خود از 30 دلار برنامه ریزی شده در حال حاضر برای هر تن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید