روسیه اکنون درآمد بیشتری از طلا از صادرات گاز طبیعی دارد – RT Business News

صادرات طلا در روسیه افزایش یافته است که برای اولین بار از صادرات گاز طبیعی فراتر رفته است ، داده های خدمات گمرکی فدرال و بانک مرکزی (CBR) نشان می دهد.

براساس این آمار ، در ماه آوریل و ماه مه ، شرکت های معدن روسی 65.4 تن طلا در خارج از کشور به ارزش 3.55 میلیارد دلار فروخته اند.
صادرات گاز روسیه برای مدت مشابه 2.4 میلیارد دلار بود. براساس ارزیابی اولیه CBR ، به طور کلی ، برای سه ماهه دوم سال 2020 ، صادرات گاز 3.5 میلیارد دلار درآمد در روسیه به ارمغان آورد – کمتر از صادرات طلا فقط در دو ماه.
همچنین در rt.com
روسیه همچنان به جمع آوری طلا ادامه می دهد و 2.7 میلیارد دلار به ذخایر فارکس اضافه می کندخبر مرتبط  ذخایر عربستان سعودی در حالی که پادشاهی با مبارزات همه گیر و Covid-19 در بازار روبرو می شود ، سقوط می کند - RT Business News

به گفته رئیس گروه ارزیابی ریسک پایداری در ACRA ، ماکسیم خودالف ، این اولین بار است که این اتفاق در تاریخ مدرن روسیه رخ داده است. وی به خبرنامه تجاری RBC گفت که حداقل از سال 1994 ، صادرات گاز به طور سنتی روسیه بیشتر از فروش طلا درآمد بیشتری به همراه داشته است.

فروش طلای روسیه اخیراً در حال افزایش است و بیش از 14 بار در طول سال افزایش یافته است. در ماه آوریل-مه سال گذشته ، روسیه 247 میلیون دلار فلز زرد را صادر کرد و در سه ماهه اول سال 2020 این رقم به 1.4 میلیارد دلار رسید.

خبر مرتبط  روسیه در حال نبرد ایالات متحده در نبرد برای بازار بزرگ انرژی چین - RT Business News
همچنین در rt.com
بریتانیا سال گذشته یک رکورد از طلا روسیه خریداری کرد و بیش از 5 میلیارد دلار هزینه کردخودالف گفت ، این افزایش شدید ، از جمله موارد دیگر ، به دلیل تصمیم CBR مبنی بر ترك خرید طلا با قیمت فلز گرانبها به بالای قریب به یك دهه گذشته ، رخ داده است. وی توسط معاون رئیس جمهور Otkritie ، الکسی زیتسف ، که همچنین به امتناع کامل CBR از خرید طلا و همچنین آغاز فصل فعال معدنکاری طلا اشاره کرده بود ، تکرار شد.

خبر مرتبط  مسکو و ریاض "بسیار نزدیک" به معامله نفتی - صندوق ثروت مستقل روسیه - اخبار تجاری RT

بیشتر بخوانید: بحران Covid-19 که قیمت طلا را به اوج تمام وقت می رساند

سال گذشته ، روسیه 5.7 میلیارد دلار ارزش طلا صادر کرده است ، تقریباً تمام حجم خریداری شده توسط انگلستان. براساس داده های گمرک ، صادرات طلا به انگلیس از نظر ارزش بیش از 12 برابر رشد کرده و به 5.33 میلیارد دلار رسیده است. تجهیزات مربوط به انگلیس 93 درصد از کل صادرات طلای روسیه را به خود اختصاص داده است. دوازده کشور دیگر از جمله قزاقستان و سوئیس فقط 409 میلیون دلار از ارزش روسیه خریداری کردند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید