روسیه از کشورهای همکار BRICS دعوت می کند DOLLAR US DUMLAR را به نفع تجارت ارزهای ملی DUMLAR DUMLAR کنند – RT Business News

وزیر تجارت روسیه از اعضای اتحاد تجاری BRICS خواسته است که حجم تسویه حساب های ارزی را افزایش داده و مستقل تر از سیاست های واشنگتن باشند.

دنیس مانتورف روز دوشنبه احتمال تقویت شهرکهای غیر دلاری را هنگام مکالمه تلفنی با وزیران تجارت BRICS پیشنهاد داد. به گفته مانتوروف ، تجارت ارزهای ملی جنبه اصلی همکاری اتحاد پنج کشور است که شامل برزیل ، روسیه ، هند ، چین و آفریقای جنوبی است.

خبر مرتبط  اوپک با بدتر شدن چشم انداز نفت دچار مشکل می شود - اخبار تجاری RT

“استفاده منطقی و متعادل از این ابزار به افزایش ثبات اقتصاد کشورهای ما و کاهش وابستگی به سیاست های ایالات متحده کمک خواهد کرد.” او گفت.
همچنین در rt.com
کشورهای بریکس برای تقویت مشاغل کوچک و متوسط ​​، بر فناوریهای دیجیتال شرط می بندندمانتوروف از وزرای همسایه خواست تا از بانک توسعه جدید BRICS (NDB) فعالانه تر استفاده کنند ، که به طور ویژه برای این اهداف ایجاد شده است.

خبر مرتبط  کارشناس بازار انرژی در گفتگو با Keizer گزارش می دهد - "شرم کامل" اقتصاد ایالات متحده را متوقف می کند - RT Business News

بلوک پنج کشور دارای تولید ناخالص داخلی اسمی 21 تریلیون دلار است و بیش از 40 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد.

بیشتر بخوانید: بانک بریکس 1 میلیارد دلار وام اضطراری برای مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 به هند ارائه می دهد

NDB با سرمایه اولیه 100 میلیارد دلار در سال 2014 تأسیس شد و یک سال بعد به طور رسمی برای تجارت باز شد. هدف آن بسیج منابع برای زیرساخت ها و پروژه های توسعه پایدار در اقتصادهای نوظهور است. این بانک با مستقر در شانگهای ، یک دفتر منطقه ای در ژوهانسبورگ دارد و در نظر دارد مراکز بیشتری را در مسکو و همچنین سایر شهرهای روسیه افتتاح کند.

خبر مرتبط  روسیه در حال نبرد ایالات متحده در نبرد برای بازار بزرگ انرژی چین - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید